Üniversitelerin lisans bölümlerini bitiren ve Kamu Personeli Seçme Sınavı'na (KPSS) girerek, devlet memuru olma ümidi taşıyan bazı öğrenciler, sonuçların açıklanmasıyla hayal kırıklığına uğradı.
Sınav sonrası yaptıkları hesapla, sonuçları karşılaştıran ve arada büyük bir fark gören öğrenciler, ÖSYM'nin puanlamada hata yapmış olabileceğini öne sürdü. Birçok mağdur da dilekçe ile ÖSYM'ye başvurarak iddia ettikleri hatanın kaynağını anlamaya çalışıyor. Bekledikleri netlerin çok aşağısında bir puanla karşı karşıya kalan öğrenciler, bazı internet sitelerinde oluşturulan forumlarda da bu sıkıntıya dikkat çekti.

Mağdurlardan, işletme bölümü mezunu Şükrü Özbek, 95 net beklediğini ancak sınav sonucunda da 87 net geldiğini belirtti. 71 puan aldığını söyleyen öğrenci, bir diğer arkadaşının ise aynı netle 77 puan aldığını öne sürdü. 95 netinin olduğuna kesinlikle emin olduğunu belirten öğrenci, dilekçeyle başvurduğu ÖSYM'den olumsuz cevap geldiği takdirde dava açmayı düşündüğünü kaydetti. Son şansını kullandığını anlatan öğrenci, "Yaşım zaten ilerledi ama işsizlik yüzünden hâlâ evlenemedim. Babamdan para istemekten artık utanıyorum. Ama gel gör ki ÖSYM tarafından netlerim eksik hesaplandı. İtiraz dilekçemi hemen gönderdim. Gelecek olan cevabı bekliyorum." dedi.

Zaman