CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, iki ay sonra teslim alacağı Balıkesir Burhaniye'deki havuzlu villasını satıyor.

Milliyet'ten Fikret Bila'ya konuşan Kılıçdaroğlu, "Başbakan'a 'havuzlu villa' diye yüklenirken sizin havuzlu yazlığınız çıktı. Hata yaptığınızı düşündünüz mü?" sorusuna, "Başbakan'ın villasıyla benim kooperatif yazlığım karşılaştırılamaz. Zaten 1.500 TL olan taksitlerini ödeyemediğim için villayı satıyorum." cevabını verdi.
Kılıçdaroğlu, villası için bir satış fiyatı düşünmediğini, bugüne kadar yaptığı masrafı verecek biri olursa villayı satacağını söyledi. "Sanıyorum bugüne kadar 163 bin TL civarında ödeme yaptım. Herhangi bir kâr almam söz konusu değil. Bu masrafı ödeyene satarım." şeklinde konuştu.

CHP'de işler karışık

Bu arada CHP lideri, Düzce'nin Akçakoca ilçesinde halka hitap ederken, bu konuya yine değindi. Villa için bankadan kredi çektiğini belirten Kılıçdaroğlu, Başbakan'ı 'kooperatif evine göz dikmekle' suçladı. Ardından şöyle devam etti: "Ben onu alın teriyle alıyorum. Saklamadım, gizlemedim. Keşke herkesin alın teriyle kazandığı parayla villası olsa. Recep Bey, dürüst olacağız, millete doğruları söyleyeceğiz."


ZAMAN