TEKİRDAĞ'ın Çerkezköy İlçesi'nde kaçakları taşıyan minibüs önünde seyreden gurbetçi ailenin otomobiline ve bariyerlere çarparak devrildi.TEKİRDAĞ'ın Çerkezköy İlçesi'nde kaçakları taşıyan minibüs önünde seyreden gurbetçi ailenin otomobiline ve bariyerlere çarparak devrildi. Kazada minibüsteki 7'si Somalili 8 kaçak ile otomobildeki gurbetçi aileden 6 kişi yaralandı.

Kaza, dün gece saat 02.00 sıralarında Çerkezköy Tem otoyolu TIR parkı mevkiinde meydana geldi. İstanbul'dan Edirne istikametine giden 34 AH 3808 plakalı minibüs TIR parkı mevkiine geldiği sırada önünde seyreden ve Almanya'ya dönüş yapan gurbetçi Bekir Korkmaz yönetimindeki BIBE 27 plakalı otomobile arkadan çarptı. Savrulan minibüs daha sonra yol ortasındaki bariyerlere vurarak devrildi. Gurbetçi ailenin otomobilinde bulunan sürücü 41 yaşındaki Bekir korkmaz, 40 yaşındaki eşi Katya Korkmaz, çocukları 14 yaşındaki Aylin, 12 yaşındaki Erol, 10 yaşındaki Selin ve 6 yaşındaki Cennet Fatma Korkmaz yaralandı.

Yan yatan minibüsün sürücüsü kaçarken, hafif yaralı olan kaçaklar kaçmaya çalışırken jandarma ekiplerince yakalandı. Olay yerine çağrılan ambulanslar ile Çorlu Devlet Hastanesi'ne götürülen hafif yaralı gurbetçi aile ve 7'si Somalili 8 kaçak tedavi altına alındı. Jandarma kaçakları taşıyan minibüsün sürücünü yakalamak için bölgede arama çalışması başlattı. 7'si Somalili, biri Filistinli olan kaçakların 2 gün yasa dışı yollardan Türkiye'ye giriş yaptıkları ve kişi başı 3 bin euro karşılığında Yunanistan'a yasa dışı yollardan kaçmaya çalıştıkları belirlendi.

Tedavi altında olan kaçaklar daha sonra sınır dışı edilmek üzere Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü Pasaport ve Yabancılar Şubesi'ne teslim edilecek. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.


kaynak:haberler.com