Çorum'da Ramazan ayını fırsat bilerek kucağındaki bebekle dilencilik yapan genç bir kızın bebeği dilenmek için bir yakınından emanet aldığı ortaya çıktı.Ramazan ayının gelmesiyle birlikte insanların yardım duygularını istismar etmek isteyen dilenciler sokaklarda cirit atıyor. Çorum'da en çok görüldükleri yerlerin başında ise Gazi Caddesi geliyor. Çoğunluğunu genç kız ve kadınların oluşturduğu dilenciler, vatandaşlardan yardım alabilmek için olmadık yöntemlere başvuruyor. İşte bunlardan biri de önceki gün Gazi Caddesi üzerinde yaşandı. Duyarlı bir bayanın dikkati, 16 yaşlarındaki genç bir kızın kucağındaki küçük bebekle insanların duygularını nasıl sömürdüğünü ortaya çıkardı.
Dilencilik yapan genç kızın küçük bebeğe karşı ilgisizliğinden şüphelenen vatandaş, polisi arayarak yardım istedi. Ancak polis ekiplerinin kentin en işlek caddesindeki yardım çağrısına gecikmesi üzerine, dilencilik yapan genç kız bebekle birlikte kaçmaya çalıştı. Duyarlı vatandaş, dilencinin peşini Saat Kulesi'ne kadar bırakmadı. Buradaki polis noktasındaki emniyet görevlilerinden yardım istemesi üzerine dilenci yakalandı.

Polise karşı büyük bir duyarsızlık içinde olan genç kızın kucağındaki bebeği bir yakınından dilenmek için emanet olarak aldığı ortaya çıktı. Dilenciye tepki gösteren ve ismini açıklamak istemeyen bayan, hiçbir şeyden habersiz küçük bir bebeği dilenmek için kullanan insanlara gereken cezanın verilmesini istedi.

Olay yerine gelen Çorum Belediyesi zabıta ekipleri, dilenciyi kucağındaki bebekle birlikte Zabıta Müdürlüğü'ne götürdü. Burada üzerindeki paralara el konulan genç kıza Kabahatler Kanunu gereğince 62 TL para cezası kesildi. Bebek ise annesine teslim edildi.
(CİHAN)