Ümraniye'de, bir anne ile 8 aylık oğlu, kamyonun altında kalarak ezilmekten son anda kurtuldu. Yaralı olarak Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan Anne Melek ve oğlu Furkan Bayraktar tedavi altına alındı. Kamyon sürücüsü H.D (30) ise polis tarafından gözaltına alındı.


Kaza, saat 11.30 sıralarında Dudullu Hamza Yerlikaya Caddesi üzerinde meydana geldi. Bir inşaat firmasına ait 34 TD 2517 plakalı kamyonet, bir sokağa girmek için geriye doğru manevra yapınca bu sırada yolun karşısına geçmeye çalışan anne Melek Bayraktar'a (34) çarptı. Kucağındaki 8 aylık oğlu Furkan ile birlikte yere düşen talihsiz anne kamyon altında kaldı. Kamyon sürücüsü, olayı gören vatandaşların uyarıları üzerine durabildi. Yerde kısa süreli sürüklenen anne ve oğulu, olay yerine gelen ambulansla Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisi'ne kaldırıldı. Anne Melek, kaza sırasında hafif şekilde yaralanırken, oğlu Furkan Bayraktar'ın ise kol ve yüzünde çizikler meydana geldi.
Kamyonet sürücüsü H.D ise olay yerine gelen polis ekipleri tarafından gözaltına alınarak ifadesi alınmak üzere Şehit İsmail Akkoyun Polis Merkezi'ne götürüldü.

Cihan