+ Konu Cevapla
1 den 5´e kadar. Toplam 5 Sayfa bulundu

Kılıçdaroğlu: Başörtüsünü özgür kılacağız

 GÜNCEL HABERLER Katagorisinde ve  Türkiyeden Haberler Forumunda Bulunan  Kılıçdaroğlu: Başörtüsünü özgür kılacağız Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

 1. #1
  Onursal Üye nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Aug 2007
  Bulunduğu Yer
  *♥§₤ẅĐд §ΘĶдĢı♥*
  Mesajlar
  7.383
  Blog Yazıları
  40
  Tecrübe Puanı
  107374897

  Tanımlı Kılıçdaroğlu: Başörtüsünü özgür kılacağız

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ''Sayın Başbakan, siz türbanı da engellediniz. Söz veriyorum türbanı da biz özgür kılacağız. Görecek Sayın Başbakan. O yapmadı, biz yapacağız'' dedi.

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ''Sayın Başbakan, siz türbanı da engellediniz. Söz veriyorum türbanı da biz özgür kılacağız. Görecek Sayın Başbakan. O yapmadı, biz yapacağız'' dedi.
  Kılıçdaroğlu, CHP İstanbul İl Başkanlığınca Çağlayan Meydanı'nda düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, İstanbul'un kendisi için çok önemli bir kent olduğunu, İstanbul'a hizmet etmek için 2 dönemdir milletvekilliği yaptığını belirterek, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için mücadele ettiği yerel seçimlerde kendisine destek veren İstanbullular'a teşekkür etti.

  ''Türkiye, İstanbul ile gurur duyacak. İstanbul, haramilerin iktidarını alaşağı edecek, bunu biliyorum'' diyen Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:
  ''AKP'nin iki gövdesi var. Finansal gövdesi İstanbul'da, siyasal gövdesi Ankara'da. İki gövdeye de kurt düştü, iki gövdeyi de silkeleyeceğiz. Şimdi çıkmışlar milletin önüne diyorlar ki, 'biz yeni bir Anayasa getiriyoruz'. İstanbul'dan soruyorum; 12 Eylül olduğunda Recep Bey, sen 26 yaşındaydın. Ne yaptın? Hapishaneye mi düştün? İfade mi verdin? İşkence mi gördün? Onların 12 Eylül'de, Kenan Paşa tarafından sırtları sıvazlandı.
  Ağladın mı 30 yıldır? Hadi sesin çıkmadı, 8 yıldır Başbakansın. 12 Eylül'ün acılarını sömürmek için ortaya çıktın. İstanbul'da siyasetle uğraşıyordun, ondan önce gelmiyor muydu aklına 12 Eylül? Acıları biz biliriz, yiğitlik bizde. Haramilere bunu bırakamayız. Acı bizim acımızdır, yürek bizim yüreğimizdir. Recep Bey'e sordum, dedim ki 'sen 12 Eylül Anayasası için nasıl oy verdin?' Ben çıktım söyledim. O dönem memur Kemal'dim, sizin memur Kemal'inizdim ve ben 'hayır' oyu verdim. Şimdi çıksın söylesin bakalım, 12 Eylül Anayasası'na ne verdi? Hesabını soracağız.''

  Kemal Kılıçdaroğlu, ''Bizi inançlarımızı sömürerek kandırdılar, 'din', 'iman' diyerek kandırdılar. Şimdi geçmişte yaşadığımız acıları sömürerek bize gol atmaya çalışıyorlar, bizden oy almaya çalışıyorlar. Millet bu hapı yutmayacak, yutturmayacağız. Beraber mücadele edeceğiz'' dedi.
  Kılıçdaroğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü:

  ''Şimdi Recep beyin bir ünvanı daha var; 'Şantajcı Recep'. Niye 'Şantajcı Recep' diyorum? 'Bitaraf olan bertaraf olur' diyor. Kimsin sen? Sen kral mısın, padişah mısın, imparator musun yoksa başbakan mısın? Hem demokrasiden, özgürlükten bahsedeceksin, 'Ben Anayasa'yı getiriyorum, özgürlük var' diyeceksin, sonra işverene, işçiye, emekliye 'Ya evet dersiniz, bitaraf olmayacaksınız, yoksa ben sizi bertaraf ederim' diyeceksiniz. Recep bey, kimseyi bertaraf edemezsin. Buradan bütün iş dünyasına sesleniyorum; güçlü olun, yiğit olun, ezilmeyin, korkmayın. Çünkü diyorum ki halkın, doğrunun, düzgün siyasetin ayak sesleri geliyor.''

  -BAŞBAKAN'A TV'DE GAZETECİLERLE KONUŞMA DAVETİ-
  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın bir konuşmasının 9 kanalda canlı olarak yayınlandığına değinen Kılıçdaroğlu, ''Geçen gün arkadaşlarım bakmışlar, 9 Tv kanalı canlı vermiş. Neden acaba? Biz de konuşuyoruz. Baskıyı üzerlerinde hissediyorlar ama size söz veriyorum, halkın iktidarında bizi eleştirenlere özgürlük tanıyacağız, eleştirilmekten korkmayacağız'' dedi.
  Erdoğan'ın 'bitaraf olanı bertaraf edeceğiz' dediğini, bir Bakanının ise 'hayır diyenin aklından şüphe ederim' ifadesini kullandığını, kendilerinin ise korku toplumuna son vereceklerini ifade eden Kılıçdaroğlu, şunları dile getirdi:
  ''İstanbul'dan sesleniyorum sayın Başbakan; yiğitsen, güçlüysen, kaçmıyorsan seni istediğin Tv kanalında, istediğin gazetecilerle konuşmaya davet ediyorum. Üstelik sadece Anayasayı konuşacağız ama Başbakan buna 'evet' der mi? Demez. Sayın Başbakan ister ki kendisine çanak soru soran gazeteci olsun, kendi Tv kanalı olsun, 'orada bana soru sorsunlar, bende onlara cevap vereyim.' Ben gazeteci sınırlaması getirmiyorum, Tv kanalı sınırlaması getirmiyorum, istediğin Tv kanalı olsun. Hatta Deniz Fenerinden beslenen Kanal 7'de olsun, ona da razıyım.''
  Başbakan Erdoğan'ın, mitinglerinde İsmet İnönü'ye ve CHP'nin tarihine sataştığını ifade eden Kılıçdaroğlu, ''Sen önce tarih öğren, tarihi bil, dersini çalış ama sen bırak geçmişi erkeksen benimle uğraş çık karşıma. Konuşalım seninle'' dedi.

  -''GREV HAKKI YOK''-
  ''Bu Anayasa, Recep Bey'in Anayasasıdır'' diyen Kılıçdaroğlu, Anayasa değişikliği paketinin, halkın değil, Bakanların ve köşeyi dönen çocuklarının anayasası olacağını öne sürdü. Kılıçdaroğlu, ''İşverenlerimiz, çalışanlarımız, sanayicilerimiz cesur olsunlar, onları Türkiye'nin kamu görevlileri yapacağız. Onların önündeki her türlü engeli kaldıracağız'' dedi.  AK Parti'nin demokrat olmadığını da savunan Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:
  ''Memurlara toplu sözleşme hakkı verdik' diyorlar ama grev hakkı yok. Peki bu uluslararası sözleşmelerin altına neden imza attın? Grev hakkını niye vermezsin? Hani sen demokrattın, demokrasiden yanaydın, özgürlüklerden yanaydın? Grev hakkı olmayan bir anayasaya 'evet' diyecek miyiz? mesele bu kadar. Recep Bey'in anayasası. Memuru sürecekler. Memur sürülse, üye olduğu sendika dava açıyor, haklı olduğu zaman geri dönebiliyor. Anayasa değişiklik paketi kabul edilirse sendika dava açamayacak. Memur dava açabilecek. Memur dava açacak parayı nasıl bulacak? Demek ki sürgünü doğal bir şey olarak kabul edecek.''

  Kılıçdaroğlu, memura sürgünü doğal bir uygulama kabul eden düzenlemeye 'hayır' diyeceklerini kaydetti.

  Anayasa'nın 26 maddesinin değiştiğini, bu konuyla ilgili hiç üniversitenin konuşamadığını savunan Kılıçdaroğlu, vatandaşlara 12 Eylül'de sandık başında olmaları çağrısında da bulundu.

  CHP Lideri Kılıçdaroğlu, ''12 Eylülde 'hayır' deyin ki, değişimin yolu açılsın, alın teri değerini bulsun, özgür ve bağımsız bir ülke olsun, bu coğrafyada hiçbir çocuk yatağa aç girmesin, yolsuzluklar tartışma konusu olmaktan çıksın, özgür bir ülkeyi beraber kuralım. Hep beraber 'hayır' diyeceğiz, halkın iktidarının yolunu açacağız'' diye konuştu.

  İşsizliğin büyük bir sorun olduğunu vurgulayan Kılçdaroğlu, ''İşsizlikten bahseden, ekonomiyi nasıl düzelteceğinden bahseden bir Başbakan var mı? Ama millete gelince hakaret eden bir Başbakanımız var. Birde sayın Başbakan diyor ki; 'daha kötü şeyler söyleyeceğim de, terbiyem müsait değil.' Ben merak ediyorum sayın Başbakan terbiyeli olsaydı ne olacaktı halimiz'' şeklinde konuştu.


  -''TÜRBANI DA BİZ ÖZGÜR KILACAĞIZ''-
  Sandıktaki oylara sahip çıkacaklarını aktaran Kılıçdaoğlu, ''Sonra, 'oylar çöpten bulundu' diye yakınmayalım. Oylara sahip çıkacağız ve halkın iktidarını kuracağız'' dedi.
  Engellilerin de oylarını almak için Anayasaya madde koyulduğunu kaydeden Kılıçdaroğlu, 63 bin engelli kadrosunun boş olduğunu, engellileri işe başlatmak için Anayasa engelinin bulunmadığını belirtti.

  Adım adım bütün Türkiye'yi gezdiğini 58 ile gittiğini, bundan sonra da mücadele edeceğini ve halkla iç içe olacağını söyleyen Kılıçdaroğlu, ülkede herkesin, işçinin, memurun, esnafın, sanayicinin yüzünün gülmesini istediklerini, bunun için siyasette kavga istemediklerini, ancak siyasetçilerin halka hesap vermeyi onurlu bir görev olarak kabul etmesi gerektiğini vurguladı.


  Barışı ve hoşgörüyü sağlayacaklarını, kardeş kavgasını, terörü sona erdireceklerini dile getiren Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:
  ''Sayın Başbakan siz türbanı da engellediniz. Söz veriyorum türbanı da biz özgür kılacağız. Görecek sayın Başbakan. O yapmadı, biz yapacağız. Sayın Başbakan gibi söz verip, sözün arkasında durmayan insan değiliz. Benim adım Recep değil, adım Kemal. Halkın Kemali'yim ben. Sözümün arkasında duracağım. İnanç sömürüsüne de son vereceğiz. AK Partinin elinden bütün kozları alacağız. Özgür bir ülke, mutlu, üreten Türkiye'yi beraber inşa edeceğiz. Toplumda sevgiyi egemen kılacağız. Sevgisiz toplum olmaz. Bunlar halka hizmet için geldiler, şimdi halka hükmediyorlar. Siz telefonlarınızın dinlenmediğinizden emin misiniz? Telefonlarınız dinleniyor değil mi? Buna 'demokrasi' diyorlar. Özgürlüğü getireceğiz, dinleme saltanatına son vereceğiz. AK Parti'nin maskesini indirmek, yöneticilerin maskesini indirmek boynumun borcudur. Bunu yapacağım. Emin olun Bütün mücadelemiz halk için olacak. Mutlu bir ülke için çalışacağız.''


  -MİTİNGTEN NOTLAR-

  Çağlayan Meydanı'ndaki miting, partililer ve vatandaşların ''Halkçı Kemal'', ''Başbakan Kemal'' sloganlarıyla başladı.
  Miting alanına, üzerine ''İşsizliği, yoksulluğu kader yapanlara hayır'', ''Kaşıkla verip, kepçeyle alanlara hayır'' yazılı pankartlar asıldı.
  CHP bayrakları taşıyan partililerin üzerlerine ''AKP Anayasasına doğrusu Hayır'' yazılı tişörtler giydiği görüldü.

  Mitinge, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun eşi Selvi Kılıçdaroğlu, CHP Genel Sekreteri Önder Sav, İstanbul İl Başkanı Berhan Şimşek, parti yöneticileri, milletvekilleri ile bazı sanatçılar da katıldı.

  Öte yandan, miting öncesi Çağlayan'daki Adliye Sarayı inşaatında çalışan bir grup işçi ile partililer arasında gergin anlar yaşandı. Araya giren CHP İstanbul Milletvekili Çetin Soysal, partilileri yatıştırdı. Polis, işçileri uzaklaştırarak inşaatın yapıldığı şantiye alanında güvenlik önlemi aldı.

  Zaman

 2. #2
  Onursal Üye uA_mert Baktabul'un Çılgını uA_mert Baktabul'un Çılgını uA_mert Baktabul'un Çılgını uA_mert Baktabul'un Çılgını uA_mert Baktabul'un Çılgını uA_mert Baktabul'un Çılgını uA_mert Baktabul'un Çılgını uA_mert Baktabul'un Çılgını uA_mert Baktabul'un Çılgını uA_mert Baktabul'un Çılgını uA_mert Baktabul'un Çılgını uA_mert - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Jun 2007
  Mesajlar
  4.393
  Blog Yazıları
  8
  Tecrübe Puanı
  107374703

  Tanımlı Ce: Kılıçdaroğlu: Başörtüsünü özgür kılacağız

  Dini siyasete alet etmek için suçlayanlar şimdi kendileri alet etmiş oluyor. Düzgün bi tane siyasetçi çıkmayacak mı şu ülkede.

 3. #3
  Onursal Üye eğitim_şart Baktabul'un Çılgını eğitim_şart Baktabul'un Çılgını eğitim_şart Baktabul'un Çılgını eğitim_şart Baktabul'un Çılgını eğitim_şart Baktabul'un Çılgını eğitim_şart Baktabul'un Çılgını eğitim_şart Baktabul'un Çılgını eğitim_şart Baktabul'un Çılgını eğitim_şart Baktabul'un Çılgını eğitim_şart Baktabul'un Çılgını eğitim_şart Baktabul'un Çılgını eğitim_şart - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Nov 2007
  Bulunduğu Yer
  Antalya
  Mesajlar
  3.750
  Blog Yazıları
  16
  Tecrübe Puanı
  107374649

  Tanımlı Ce: Kılıçdaroğlu: Başörtüsünü özgür kılacağız

  Barışı ve hoşgörüyü sağlayacaklarını, kardeş kavgasını, terörü sona erdireceklerini dile getiren Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:
  ''Sayın Başbakan siz türbanı da engellediniz. Söz veriyorum türbanı da biz özgür kılacağız. Görecek sayın Başbakan. O yapmadı, biz yapacağız. Sayın Başbakan gibi söz verip, sözün arkasında durmayan insan değiliz. Benim adım Recep değil, adım Kemal. Halkın Kemali'yim ben. Sözümün arkasında duracağım. İnanç sömürüsüne de son vereceğiz. AK Partinin elinden bütün kozları alacağız. Özgür bir ülke, mutlu, üreten Türkiye'yi beraber inşa edeceğiz. Toplumda sevgiyi egemen kılacağız. Sevgisiz toplum olmaz. Bunlar halka hizmet için geldiler, şimdi halka hükmediyorlar. Siz telefonlarınızın dinlenmediğinizden emin misiniz? Telefonlarınız dinleniyor değil mi? Buna 'demokrasi' diyorlar. Özgürlüğü getireceğiz, dinleme saltanatına son vereceğiz. AK Parti'nin maskesini indirmek, yöneticilerin maskesini indirmek boynumun borcudur. Bunu yapacağım. Emin olun Bütün mücadelemiz halk için olacak. Mutlu bir ülke için çalışacağız.''
  Ben şahsen böyle bir şey duyduğumu hatırlamıyorum.

 4. #4
  Aranan Üye sevilayyy Baktabul'un Çılgını sevilayyy Baktabul'un Çılgını sevilayyy Baktabul'un Çılgını sevilayyy Baktabul'un Çılgını sevilayyy Baktabul'un Çılgını sevilayyy Baktabul'un Çılgını sevilayyy Baktabul'un Çılgını sevilayyy Baktabul'un Çılgını sevilayyy Baktabul'un Çılgını sevilayyy Baktabul'un Çılgını sevilayyy Baktabul'un Çılgını sevilayyy - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Jul 2007
  Mesajlar
  1.512
  Blog Yazıları
  7
  Tecrübe Puanı
  23022988

  Tanımlı Ce: Kılıçdaroğlu: Başörtüsünü özgür kılacağız

  yha o kadar şey söylüyorlar çok konuşuyolar ama boş konuşuyolar birbirlerine laf yetiştireceklerine icraata geçsinlerde görelim bakalım kiimmiş sözünde duran bu memlekete adam dibi sözünde duran bi siyasetçi ne zaman olcak ...adam akp ye laf yetiştirerek icraat yapmış sayıyor kendini galiba

 5. #5
  Onursal Üye nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Aug 2007
  Bulunduğu Yer
  *♥§₤ẅĐд §ΘĶдĢı♥*
  Mesajlar
  7.383
  Blog Yazıları
  40
  Tecrübe Puanı
  107374897

  Tanımlı CHP, başörtüsü sorununun çözümünü ulemaya soracak!

  CHP, bugüne kadar olmadığını savunduğu 'başörtüsü sorunu'nu mercek altına alıyor. Sencer Ayata başkanlığında yapılan çalışma için din adamlarının da görüşleri alınacak. CHP, 2005'te 'Ulemaya sorulsun.' diyen Başbakan'ı ağır dille eleştirmişti.

  Kemal Kılıçdaroğlu ile yeni bir döneme başlayan CHP, bugüne kadar olmadığını savunduğu 'başörtüsü sorunu'nu mercek altına alıyor. CHP Bilim Platformu Başkanı Prof. Dr. Sencer Ayata başkanlığında yapılacak çalışmada, sorunun sebepleri ve çözümleri ortaya konulacak. CHP'nin yeni dönemdeki başörtüsü politikası, hazırlanacak rapor doğrultusunda belirlenecek. Zaman'a konuşan Ayata, başörtüsü raporu için akademisyen ve din adamlarının (ulemanın) görüşlerine başvuracaklarını söyledi. "Ayrıca düşünürlerle ve yazarlarla görüşmek gerekir. Parti Meclisi (PM) üyemiz İhsan Özkes'le (emekli müftü) bu konuyu görüştüm. Parti içinden ilgili diğer kişilerle de görüşeceğiz. Referandum sonrasında ise toplumun çok farklı kesimleriyle bir araya geleceğiz." dedi. Ayata, Diyanet İşleri Başkanlığı'yla bir temasa geçilip geçilmeyeceğiyle ilgili, "Diyanet benim yetkimi aşar. Bu konuyu sormam gerekir. Benim amacım tamamen düşünce üretme çabasıdır." ifadelerini kullandı.


  Referandum mitinglerinde vatandaşlara başörtüsü sorununu çözme vaadinde bulunan Kılıçdaroğlu, önceki gün bu sorunu nasıl çözeceklerine yönelik soruya, "Bu sorunun çözümü üzerinde çalışan arkadaşlarımız var. Bu rapor şeklinde olacak. Sonra hayata geçireceğiz." cevabını vermişti. Kılıçdaroğlu'nun konuyla ilgili görevlendirdiği Ayata, başörtüsü meselesinin Türkiye'nin en hassas ve yaralı konusu olduğunu belirtti. Kılıçdaroğlu ile bu konuda bir görüşme yaptıklarını anlatırken, "Genel başkanımız, başörtüsü ile ilgili bugüne kadar kimin ne dediğini, konunun hukuk, siyaset ve kültür boyutuyla nasıl değerlendirildiğini, çok farklı pencerelerden araştırmamızı istedi. Ben de bugüne kadar yapılmış temel raporları topladım." dedi. Referandum nedeniyle çalışmalara ara vermek zorunda kaldığını dile getiren Ayata, 12 Eylül sonrası yapılacak çalışmaları şöyle aktardı: "Benim aklımdaki model, farklı görüşlerden 10-15 kişilik gruplarla bir araya gelelim. Bir uzlaşma arayacak şekilde bu konuyu tartıştıralım. Eğer ortaya çıkaracağımız sonuç, bir kesim tarafından 'biz kazandık' veya 'biz kaybettik' olarak algılanacaksa bu doğru olmaz."  Meclis'in başörtüsü kararını CHP iptal ettirmişti
  Anamuhalefet partisi, eğitim özgürlüğünü genişleten düzenleme karşısında yasakçı bir tavır sergilemişti. 2008 yılında AK Parti ve MHP'nin desteğiyle değiştirilen Anayasa'nın 10. ve 42. maddeleri, öğrencilerin üniversitelere başörtülü şekilde gitmesinin yolunu açtı. Ancak değişikliğe karşı çıkan CHP, konuyu mahkemeye taşıyarak iptal edilmesini sağladı. İptal dilekçesini Anayasa Mahkemesi'ne sunanlar arasında dönemin grup başkan vekili Kemal Kılıçdaroğlu da vardı.


  Başbakan 'ulema' deyince Taliban benzetmesi yapmışlardı
  CHP, 2005 yılında sorunun çözümü için din adamlarına başvurulmasını teklif eden Başbakan Tayyip Erdoğan'ı sert bir dille eleştirmişti. Eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, "Üniversitelerde kılık kıyafeti din ulemasına soracağız, Taliban'a döneriz Taliban'a. Ulemaya soracakmışız. İran'daki Şii ulemaya mı, Taliban'a mı, Suudi Arabistan'daki Vahhabilere mi soracağız? İslamiyet, Allah ile kul arasına kimsenin giremeyeceğini söylüyor. Sen ne arıyorsun Tayyip Erdoğan orada, çekil aradan, çekil. Siyasetçi siyasetçiliğini yapacak, Allah'ın işine karışmayacak." diye konuşmuştu.
  CHP,MHP'ye yüklendi  ZAMAN

+ Konu Cevapla

Benzer Konular

 1. Cevaplar: 3
  Son Mesaj: 07-01-2009, 13:24
 2. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 06-24-2009, 17:40
 3. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 03-12-2009, 13:17
 4. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 06-09-2008, 00:45
 5. uçağı indir namaz kılacağız
  By küppra in forum Dünyadan Haberler
  Cevaplar: 7
  Son Mesaj: 09-30-2007, 22:49

Etiketler

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375