TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı ve AK Parti Eskişehir Milletvekili Murat Mercan, 12 Eylülde Oylanacak Anayasa Paketinin Toplumun Tüm Kesimini İlgilendiren Maddeleri İçerdiğini Bildirdi.

TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı ve AK Parti Eskişehir Milletvekili Murat Mercan, 12 Eylülde oylanacak anayasa paketinin toplumun tüm kesimini ilgilendiren maddeleri içerdiğini bildirdi.

AK Parti İl Başkanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, Mercan ve AK Parti Tepebaşı İlçe Başkanı Ahmet Sivri, il ve ilçe teşkilatı üyeleri, referandum çalışmaları kapsamında Hacıalibey, Hacıseyit ve Cumhuriye mahallelerinde düzenlenen programa katıldılar.

Murat Mercan ve beraberindekiler Hacıalibey, Hacıseyit ve Cumhuriye mahallelerinin muhtarlarını ziyaret etti. Mahalle muhtarlarına 12 Eylülde düzenlenecek referandumda neden 'evet' denilmesi gerektiğini anlatan Mercan, daha sonra üç mahallede esnafı ziyaret etti. Esnaf ve vatandaşlarla sohbet eden Mercan, bu anayasa paketinin toplumun tüm kesimini ilgilendiren maddeleri içerdiğini belirterek, şunları ifade etti:

'Bu anayasa paketinde kadınlarımız var, çocuklarımız var, şehitlerimizin dul ve yetimleri var, gazilerimiz var, özürlülerimiz var, yaşlılarımız var, işçimiz var, memurumuz var, Ekonomik ve Sosyal Konsey kapsamında esnaf, tüccar, sanayici var. Yani bütün toplumumuz var.'

kaynak:haberler.com