Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Sivas'taki referandum mitinginde merhum BBP lideri Muhsin Yazıcıoğlu üzerinden mesajlarını verdi.
25 Mart 2009 tarihinde Sivas'ın bir yiğit evladını kaybettiğini dile getirerek, "Rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu, millet sevdası, memleket sevdası peşinde Hakk'a yürüdü. Kendisini burada, memleketi Sivas'ta bir kez daha rahmetle yad ediyorum. Mekanı cennet olsun, Allah ondan razı olsun." ifadelerini kullandı. Daha sonra Yazıcıoğlu'nun 12 Eylül'de işkence gördüğü Mamak Cezaevi'nde yazdığı 'Üşüyorum' adlı şiirin son bölümünü okuyan Erdoğan, "Ben inanıyorum ki bugün Muhsin kardeşimiz hayatta olsa hiç tereddüt etmeden 'evet' derdi.

Nitekim onun arkadaşları, takipçileri, BBP, sağduyunun, aklıselimin yanında yer aldı ve hatırasına sahip çıktı." diye konuştu. Buradan sözü MHP'ye getiren Başbakan, Genel Başkan Devlet Bahçeli'nin, 'evet' diyeceğini açıklayan ülkücülere 'zavallı' ve 'uşak' demesini eleştirdi. Ayrıca sanatçılara, yazarlara, milletvekilleri ve sivil toplum kuruluşlarına baskı uygulandığına dikkat çekerek, "Bizi mahalle baskısı ile suçlayanlar; yani CHP, MHP, BDP asıl baskıyı millete kendileri yapıyorlar." tepkisini gösterdi.


KILIÇDAROĞLU'NUN SSK'DA İŞE ALDIĞI PKK'LILARI GÜNDEME GETİRDİ
Başbakan Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik çarpıcı bir ididayı da gündeme taşıdı. Kılıçdaroğlu'nun SSK genel müdürlüğü döneminde terör örgütü mensuplarını işe aldığını öne sürdü. Fakat kendisini, "Bunları hükümlü kadrosundan işe aldım." diye savunduğunu ifade ederek, "Başka hükümlü yok muydu? Niye onları almıyorsun da terör örgütü mensuplarını alıyorsun? Bir de kalkıyor bizi terör örgütüyle işbirliği içerisinde göstermeye çalışıyorlar." şeklinde konuştu. Erdoğan, hükümetin terör örgütüyle masaya oturduğu iddialarını da bir kez daha yalanladı.
Üşüyorum
(...)
Siz peygamber çiçekleri toplarken
Ben çeşme başında uzanmak istiyorum
Huzur dolu içimde
Ben sonsuzluğu düşünüyorum
Ey sonsuzluğun sahibi, sana ulaşmak istiyorum
Durun kapanmayın pencerelerim
Güneşimi kapatmayın
Beton çok soğuk, üşüyorum...


Zaman