Başbakan Erdoğan'ın Ordu Ünye'ye yaptığı sürpriz ziyaret sonrası yardım ettiği genç çift düğün tarihini belirledi.
Ordu'nun Ünye ilçesinde gerçekleştirdiği sürpriz ziyarette Başbakan Erdoğan'ın düğün için 10 bin lira yardımda bulunduğu genç çift nikah tarihini belirledi. Nişanlı çift, 25 Eylül 2010 tarihinde evlenme kararı aldı. Düğüne Başbakan Erdoğan da davetli.

Başbakan'ın ziyaretinden sonra damat adayı Tolga Özkan'ın Başbakan Erdoğan'ın verdiği paranın iki aile reisi arasında paylaşıldığı, düğün için 15 bin liraya daha ihtiyaç olduğu yönünde sözleri basına yansımıştı. Özkan bunların gerçeği yansıtmadığını söyledi.

Başbakan'ın ziyaretine şaşkınlığını, ''gökten Başbakan indi'' diye dile getiren damat adayı Özkan Başbakan'dan para istemediklerini belirterek yaşananz olayı şöyle anlattı:

"Başbakan Erdoğan Ordu'daki iftar programına yetişmek için helikoptere yöneldi. Bu sırada nişanlım Birgül Çapar'ın ailesinin yanına geldi. Başbakanımız onları da görünce sohbet etti. Nişanlımın babasına 'düğün ne zaman?' diye sordu. Düğünün neden geciktiğini sordu. Nişanlımın babası da 'maddi durumlardan dolayı düğünü erteledik' dedi. Böyle bir cevap karşısında Başbakanımız üzüldü ve 'ben elimizden geldiği kadarıyla sizlere yardım edeceğim' dedi. Sonrasında ise 10 bin lira para yardımında bulundu. Bunu düğün hediyesi olarak verdi. Bizler de bu hediyeler için kendisine çok teşekkür ettik. Bizim kendisinden kesinlikle bir para talebimiz olmadı. Kendisi isteyerek verdi. Biz sadece kendisinden iş istedik. Kendisinden Allah razı olsun.''

DÜĞÜN 25 EYLÜL'DE

Yaşanan gelişmelerin ardından kız tarafı ile bir araya gelerek düğün tarihini belirlediklerini söyleyen Özkan, ''Düğünümüz inşallah 25 Eylül 2010 tarihinde olacak. Başbakanımız sayesinde erken düğün yapıyoruz. 25 Eylül gecesi Şanlıurfa'da kına olacak. Ertesi gün ise kendi evimizin önündeki kullanılmayan havaalanında düğünümüzü gerçekleştireceğiz'' şeklinde konuştu.

DÜĞÜNE BAŞBAKAN ERDOĞAN'I DA ÇAĞIRACAKLAR

Gelin adayı Birgül Çapar'ın babası Fethi Çapar da, ''İnşallah 25 Eylül günü düğümüzü yapıp mutlu sona ulaşacağız. Başbakanımızın sayesinde düğün erken olacak. Düğüne Sayın başbakanımızı da davet edeceğiz'' dedi.

Kaynak : İnternethaber..