Danimarka'dan tatil için geldiği memleketi Denizli'de, kendinden iki yaş küçük dayısının oğluna kaçıp nikahsız birlikte yaşamaya başlayan ve karşı çıkan ailesiyle kavga ederek ayrılan 20 yaşındaki Sibel Bilgin, ancak 51 gün dayanabildi. Genç kız, birlikte yaşadığı dayısının oğlu ve iki kardeşinden kendisine hakaret edip işkence yaptıkları iddiasıyla şikayetçi olup Danimarka'ya döndü.

Türk asıllı Danimarka vatandaşı Sibel Bilgin, geçen temmuz ayında ailesiyle birlikte memleketleri olan Denizli'ye tatile geldi. 13 Temmuz günü dedesinin evine temizliğe giden Sibel Bilgin, bir anda ortadan kayboldu. Baba Süleyman Bilgin ve anne Fatmana Bilgin polis merkezine başvurarak Sibel'in dayısının oğlu 18 yaşındaki Bayram Karabulut tarafından kaçırıldığını iddia edip şikayetçi oldu.

Polis arama çalışmalarını sürdürürken, ortaya çıkan Sibel Bilgin ve dayısının oğlu Bayram Karabulut birlikte savcılığa giderek ifade verdi.

Genç kız, kimsenin baskısı altında kalmadığını, isteyerek ve sevdiğin için dayısının oğlu Bayram Karabulut'a kaçtığını söyledi.

Aktepe Mahallesi'ndeki Karabulut ailesinin evinde kalmaya ve kaçtığı sevgilisiyle nikahsız yaşamaya başlayan Sibel Bilgin, karşı çıkan ailesiyle de
kavga
etti. Bilgin ailesi Danimarka'ya dönerken, Sibel ve Bayram için ise resmi nikah kıyılmadan düğün töreni yapıldı. Ancak, Danimarkalı Sibel'in ailesinin karşı çıkmasına rağmen sürdürdüğü birlikteliği sadece 51 gün sürdü.

Geçen perşembe günü Sevindik
Polis
Merkezi'ne başvuran Türk asıllı, Danimarka vatandaşı Sibel Bilgin, aynı evi paylaştığı Bayram Karabulut ve kardeşleri Rıfat Karabulut ile Dilek Karabulut'tan şikayetçi oldu.

Genç kız, evde kendisine ağır hakaretler ve küfürler edildiğini,
işkence
gördüğünü öne sürdü, polislerden yardım iskedi.

Bunun üzerine ifadesi alındıktan sonra Danimarka Büyükelçiliği'ne teslim edilen Sibel Bilgin uçakla Danimarka'daki ailesinin yanına gönderilirken, başlatılan
soruşturma kapsamında polis
Bayram Karabulut, ağabeyi Rıfat Karabulut ve kardeşi Dilek Karabulut'u gözaltına aldı.

İddiaları kabul etmeyen Karabulut kardeşler, sorgularının ardından serbest bırakıldı.


kaynak: ekolay.net