MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Başbakan'a oldukça sert bir şekilde yüklendi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, iktidar partisinin referandum kampanyasında devletin tüm imkanlarını kullanmasını eleştirerek, "Mitinglerde TOKİ ve yatırımcı kuruluşlar bahanesiyle kürsüler hazırlanıp, kırmızı halılar döşeniyor. Devletin uçağı ve helikopteri, Başbakanlık otobüsü ve makam araçlarıyla şehre giriyor. Kim giriyor? Recep Tayyip Sultan giriyor" dedi.

Partisinin bugün Konya'da düzenlediği mitingde konuşan Devlet Bahçeli, seçmenlerden mutlaka sandığa gitmesini istedi. Bahçeli, referanduma katılımın yüksek olması gerektiğini belirtti ve siyasi
parti
temsilcilerinin sandığa sahip çıkarak fesat ve hileye meydan vermemelerini istedi.

"BU AKP ANAYASASI"

12 Eylül'de referanduma sunalacak Anayasa değişikliği paketini Ak
Parti'nin bir alacakaranlıkta Meclis'e getirdiğini ve uzlaşmaya yanaşmayarak dayattığını belirten Bahçeli, "Bu milletin anayasası değil, Recep Tayyip Erdoğan anayasasıdır. AKP
anayasasıdır" dedi.

Bahçeli, anayasa değişikliği paketinin
Meclis'te görüşülmesi sırasında, Ak Parti
milletvekillerinin iradenisinin de Recep Tayyip Erdoğan'ın prangasına alındığını öne sürdü.

"DEVLETİN UÇAĞINI KAMPANYADA"

Devlet Baphçeli, halkoylamasına giderken iktidarın devletin tüm olanaklarını yasal olmayan şekilde kullandığını, kamu görevlilerinin baskı altına alınarak referandumdan 'evet' çıkması için her yolun denendiğini söyledi.

Ak
Parti
'nin mitinglerinde devletin Toplu Konut İdaresi ve yatırımcı kuruluşlar bahanesiyle iktidar yandaşlarına kürsülen kurulduğunu ve kırmızı halğlar döşendiğini anlatan Behçeli, "Devletin uçağını ve hilokpterini kullanıyor. Başbsakanlık otobüsü ve makam araçlarıyla şehre giriyor. Kim giriyor? Recep Tayyip Sultan giriyor" dedi.

Bahçeli, Başbakan Erdoğan'ın mitinglerde oruçlu ağzıyla her türlü yalanı söyleyip kendilerine iftiralar attığını söyledi. Referandumda 'evet' oyu vereceğini açıklamayanlara Başbakan Erdoğan'ın 'Bertaraf olacaksınız', 'huzura geleceksiniz' dediğini kaydeden Bahçeli, "Bu saltanat değil ki padişahın huzuruna gelip el etek öpülsün. Böyle demokrasi olmaz" dedi.

İktidar partisinin devlet imkanları ve yandaş katkılarıyla her tarafa 'evet' afişleri astığını belirten Bahçeli, "Devletlerin imkanlarıyla yandaş katkısıyla şehri 'evet'le döşemiş olsanız da bu milletin vicdanı ve aklı var" diye konuştu.

"BAŞBAKAN'IN GİZLİ GÜNDEMİ VAR"

Devlet Bahçeli, Başbakan Erdoğan'ın gizli gündemi ve niyeti olduğunu belirtti ve referandumda oylanacak anayasa değişiklik paketinde milletin geleceğini karartacak iki tuzak olduğunu söyledi.

Değişiklik paketi referandumdang eçerse Anayasa Mahkemesi ile Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu'nun yapılarının değiştirilerek
AKP
'lileşeceğini söyleyen Bahçeli, bu durumda Erdoğan'ın hem yaptıklarının hesabını vermekten kurtulmayı hem de kendilerinin 'yıkım projesi' dediği 'Demokratik açılım'ı uygulamayı planladığını söyledi. Bahçeli şunları söyledi:

"Yasama bende, yürütme bende. Yargı da bende olursa kimse benim elimi tutamaz diyor. Onun Konya'ya gelip zırvalarına aldırmayın, gerçek niyetini görün. Gerçek niyeti,
PKK'nın siyasallaşmasıyla, yarın Bağımsız Kürdistan Devleti'nin kuruluşuna zemin hazırlayabilmek. Biz onların ABD projesi, AB dayatması, PKK talipleri ve AKP'nin açılımlarını birleştirip, Türkiye'yi felakete sürüklediklerini görüyor ve bu tespitleri yapıyoruz. Konya'dan, Selçuklu başkentinden sesleniyorum. Türkiye
'yi böldürmemek için her türlü gayreti gösreteceğiz."

"OMZU DÜŞÜK, SAHTE DELİKANLI"

Bahçeli, Konya'da genel affa karşı olduğunu söyleyen Başbakan Erdoğan'ın
Diyarbakır'da bunu söylemediğini belirterek, "Aydın'a gidiyor Menderes'i, Sivas'a gidiyor Muhsin Yazıcıoğlu'nu, Diyarbakır
'a gidiyor Ahmet Kaya ve Musa Anter'i istismar ediyor" dedi.

Erdoğan'ın 'kafatasçı' dediği ülkücülere şimdi 'kardeşim' diyerek bu hareketi içerden vurmaya kalkıştığını söyleyen Bahçeli, "12 Eylül'de idamlar yapılırken sen bizim tespitlerimize göre İETT Spor'da top oynuyordun. Omuzu düşük, sözde delikanlı gibi Kasımpaşa'da dolaşıyordun" dedi.

"PEKİ OĞLUN BİLAL NE?"

Başbakan Erdoğan'ın etnik gruplardan söz ederken eşinin Arap, kendisinin Gürcü olduğunu söylediğini ileri süren Devlet Bahçeli, "Eşin Arap, sen Gürcüsün de peki oğlun Bilal ne oluyor?" diye sordu.

Erdoğan'ın, Alparslan Türkeş yaşa referandumda 'evet' diyeceğini ileri sürdüğünü belirten Bahçeli, "Sen Alparslan Türkeş beye ne kadar saygı duyuyorsun?" diye sordu. Bahçeli, 1990'lı yıllarda Refah Partisi ile ittifak kurduklarını, buna Erdoğan'ın karşı çıktığını söyledi. O dönemde Güneydoğu'da Refah Partili bazı il başkanlarının partinin anahtarını genel merkeze teslim etmeye kalkıştığını anlatan Bahçeli, "Bunun arkasında ititfaka karşı çıkan Recep Tayyip Erdoğan vardı" dedi.


kaynak: ekolay.net