AKP'nin referandum harcamasının 40 trilyon olduğunu belirten CHP'li Hakkı Süha Okay, bunun kaynaklarından birinin Deniz Feneri olduğunu savundu. Okay, 250 lira karşılığında "evet" pankartı astırıldığını iddia etti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Parti Sözcüsü ve Genel Başkan Yardımcısı Hakkı Suha Okay, Bolu Mitingi öncesi kent girişindeki bir tesiste gazetecilerle sohbet etti. Sohbet sırasında CHPParti Sözcüsü ve Genel Başkan Yardımcısı Hakkı Suha Okay çarpıcı iddialarda bulundu.

CHP Sözcüsü Okay, kendilerinin referandum harcamalarının 1 trilyona yaklaştığını, ancak duyumlarına göre
AKP'nin harcamalarının 40 trilyon civarında olduğunu söyledi. Okay, bu referandumun Türkiye'ye maliyetinin yaklaşık 150 trilyon olduğunu ifade ederek, 'Neredeyse AKP tek başına bu harcamayı yapacak. Bu değirmenin suyu nereden geliyor? Kaynağını açıklasın. Kaynaklarından biri de Deniz Feneri' diye konuştu. AKP'nin Ankara
Keçiören'de bir deposunun bulunduğunu, bu depoda 'evet' yazılı pankartlar olduğunu ileri süren Okay, vatandaşların evine 250 TL karşılığında bu pankartların asıldığını iddia etti.

Deniz Feneri: İspatla

Okay'ın bu iddialarının ardından Deniz Feneri Derneği'nden yazılı bir açıklama yapıldı. Açıklamada, Okay bu iddiasını "derhal, hiç beklemeden ispata" çağrıldı. "Eski
CHP
Genel Başkanı Deniz Baykal, bir süre önceye kadar Deniz Feneri'ni diline dolamış, Okay'ın iftirasına benzer çirkin iftiralarda bulunmuştu. Kendisi ve partisini mahkemeye verdik. Yargı süreci devam ediyor" denilen açıklamada, Okay'ın iddiasıyla ilgili hukuk mücadelesinin ayrıca devam edeceği belirtildi.

kaynak: (Vatan)