Kaynak: Bugün / Tarih/Saat: 08 Eylül 2010, 11:59:16 / Link : www.bugun.com.trKılıçdaroğlu'nun CHP'li bir üst düzey yönetici tarafından aşağılandığı ana ait görüntülerin olduğu konuşulurken, afiş krizinde Kılıçdaroğlu'na bilgi verilmediği ortaya çıktı.


Bu yüzden Kılıçdaroğlu meydanlarda hükümeti suçladı...

Rahibe benzetmesi yapılan afişle ilgili tartışma CHP içinde de krize yol açtı.
Olayın medyaya yansımasından yarım saat sonra parti yönetiminin olayın faillerine kadar tüm ayrıntıları öğrendiği belirtildi. Ancak Bugün'e konuşan parti yöneticisine göre CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na gelişmeyle ilgili bilgi verilmedi. Bu sebeple Kılıçdaroğlu, miting meydanlarında hükümeti suçladı, 'korsan' olarak nitelendirdiği afişin faillerinin bulunmasını istedi.

ŞİMŞEK'E SAV KORUMASI

Bu arada Avcılar Belediye Başkanı Mustafa Demirci'nin disipline sevk kararı bazı İstanbul milletvekillerini şaşırttı. Değirmenci'den, yakın çalışma arkadaşlarının uzun süre haber alamadığı belirtiliyor.

Değirmenci'nin İstanbul İl Başkanı Berhan Şimşek'e tepkili olduğu, Şimşek ile ilgili bazı iddialarda bulunabileceği de dile getiriliyor. Değirmenci'nin, afişlerin İstanbul İl Başkanı Berhan Şimşek'in bilgisi dahilinde asıldığını açıklamasına rağmen, Kılıçdaroğlu'nun Önder Sav'ın etkisiyle Şimşek'ten yana tavır almasına dikkat çekiliyor