Uşak'ın Sivaslı AK Parti İlçe Başkanı Hakan Turgut'un, yanındaki 6 kişiyle birlikte, AK Parti Sivaslı Gençlik Kolları eski üyesi Şaban Yıldırımöz ile 70 yaşındaki annesi İsmihan Yıldırımöz'ü dövdüğü iddia edildi.


İddiaya göre olay dün Pınarbaşı- Selçikler yolunda saat 18.30 sıralarında meydana geldi. Şaban Yıldırımöz (22) içinde annesi İsmihan Yıldırımöz'ün de bulunduğu 64 KB 512 plakalı otomobille Pınarbaşı'ndan Selçikler'e dönerken, yolda AK Parti Sivaslı İlçe Başkanı Hakan Turgut ve Sivaslı Devlet Hastanesi temizlik personelinden 6 kişinin bulunduğu minibüs tarafından sıkıştırılarak durduruldu. Ardından otomobilden indirilen anne- oğul hastanelik oluncaya kadar dövüldü.

Şaban Yıldırımöz'ün 112 Acil Servisi araması üzerine
olay
yerine gelen ambulansla önce Sivaslı Devlet Hastanesi'ne götürülen Şaban Yıldırımöz ve annesi İsmihan Yıldırımöz yapılan ilk müdahalenin ardından Uşak Devlet Hastanesi'ne getirilerek Acil Servis'te tedavi altına alındı.

'ÖNCE SIKIŞTIRDI, SONRA SALDIRDILAR'

AK
Parti
Sivaslı İlçe Başkanı Hakan Turgut'un önce kendisine ardından da 70 yaşındaki annesine yanında 6 kişiye acımadan saldırdığını ileri süren Şaban Yıldırımöz şunları anlattı:
"Annemle Selçikler'den Pınarbaşı'na giderek oradaki zor durumda olan bir aileye fitre ve zekatlarımızı verdik. Saat 18.30 sırlarında Selçikler'e dönerken, AK
Parti Sivaslı İlçe Başkanı Hakan Turgut ve Sivaslı Devlet Hastanesi'nde temizlik görevlisi olarak çalışan 6 kişinin bulunduğu minibüs yolda sürekli beni sıkıştırdı. Seyir halindeyken minibüsten otomobilimin üzerine 'Evet' yazan AK Parti
broşürleri atılmaya başlandı. Ben kurtulmaya ve solamaya çalıştıkça yol vermediler. Daha sonra önümü keserek önce beni indirip dövmeye başladılar. Yere düştüğüm sırada annemi de otomobilden çıkarıp yere savurdular. Hepsinden şikayetçiyim."

'ESAS O ÖNÜMÜZÜ KESTİ'

AK
Parti Sivaslı İlçe Başkanı Hakan Turgut ise, "Biz Selçikler Beldesi'ne giderken Şaban Yıldırımöz, otomobili ile bizim önümüze geçti ve yolumuzu kesti. Ortada bir şey yokken ilk olarak Şaban Yıldırımöz bana saldırdı, boğazımı sıktı. Ondan sonra kavga çıktı. Ben kesinlikle Şaban ve annesine vurmadım. Biz annesine saldırmadık. Kadın
zaten kalp hastası o nedenle rahatsızlanmış olabilir" diye konuştu.

Şaban Yıldırımöz'ün şikayetçi olması üzerine Sivaslı İlçe Emniyet Amirliği'ne çağrılan AK
Parti İlçe Başkanı Hakan Turgut ve yanındakilerin ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakıldı.


kaynak: ekolay.net