Denizli'de MHP İl Başkanı Zafer Kaplan, ülkücü bir emekli öğretmenin, evinin önüne asılan 'Sevdamız millet, kararımız evet' yazılı afişe tahammül edemeyip indirmek isteyince, 2 kişi tarafından öldüresiye dövüldüğünü ileri sürdü.


Sol kolu 2 yerinden kırılan, kalça kemiğinde kırıklar ve vücudunun bir çok yerinde darp izleri olan emekli öğretmen 58 yaşındaki İlhan Piyan, Denizli BSK Cerrahi Hastanesi'nde tedavi altına alındı.

Emekli öğretmen İlhan Piyan, 6 Eylül Pazartesi günü, Zeytinköy Mahallesi'ndeki evinin karşısında bulunan 4 katlı inşaatta asılı olan ve üzerinde 'Sevdamız millet, kararımız evet' yazılı dev afişi indirmek istedi. Piyan, afişin iplerini kesmeye çalışırken, iddiaya göre kendisini görerek inşaata çıkan 2 kişinin sopalı saldırısına uğradı. Kendisini kurtarmak isteyen Piyan, kaçmaya çalışırken, inşaatın 1'inci katına geldiğinde yere düştü.

Piyan'ı yerde yaralı gören vatandaşların çağrısı üzerine
olay yerine gelen ambulans emekli öğretmeni Denizli Devlet Hastanesi'ne kaldırdı. İlk müdahalenin ardından Piyan, BSK Özel Cerrah Hastanesi'ne götürüldü. Sol kolu 2 yerinden kırılan, kalça
kemiğinde kırıklar ve vücudunun bir çok yerinde darp izleri olan İlhan Piyan dün de ameliyat edildi. Piyan'ın hayati tehlikesinin bulunmadığı belirtildi.

Olaydan sonra gözaltına alınan ve isimleri açıklanmayan 2 kişinin polisteki ifadelerin ardından serbest bırakıldıkları belirtildi.

MHP İl Başkanı Zafer Kaplan, "Evet afişine tahammül edemeyen, 12 Eylül
işkence mağduru ülkücü arkadaşımızı öldüresiye dövdüler. 12 Eylül ihtilalinden sonra gördüğü işkenceler sonucu kafa tası kırılmış, işkenceler kendisinde kalıcı bir iz bırakmıştır. Bugün de farklı bir saldırıya maruz kalmıştır. Bu olayın peşini bırakmayacağız. Şiddeti uygulayanlar mutlaka yargıya hesap verecek" dedi.


kaynak: ekolay.net