2010 Dünya Basketbol Şampiyonası yarı finalinde yarın Sırbistan ile karşılaşacak olan (A) Milli Takımı'nın başarılı oyun kurucularından Ender Arslan, tamamen finale odaklandıklarını söyledi.

Milli oyunculardan Sinan Güler ile birlikte açıklamada bulunan Ender, şampiyonada bugüne kadar çok iyi mücadele ettiklerini ve yarı finale çıkmayı hak etiklerini belirterek, “Yarın Sırbistan karşısında da iyi basketbolumuzu sürdüreceğimizi düşünüyorum. Tamamen final oynamaya odaklandık. Turnuva başlamadan son 4'e kalabileceğimizi düşünüyorduk ama artık son 4 bize yetmiyor. Final oynamayı çok istiyoruz. Aynı şekilde savunmamızı sürdürürsek, bunu başaracağımızı düşünüyorum” diye konuştu.

Ender Arslan, Sırbistan'ın şampiyonanın en iddialı takımlarından biri olduğunu dile getirerek, şunları kaydetti: “Sırbistan çok tehlikeli bir takım. İspanya'dan daha iyi olduklarını düşünüyorum. Turnuvada en beğendiğim takım. Genç ve dinamik bir takım, ama biz kendi oyunumuzu oynadığımız zaman onların karşısında da galibiyetle ayrılabiliriz. Bana göre Slovenya maçından daha zor geçecek. Biz savunmamıza çok güveniyoruz. Finale gitmeyi çok istiyoruz. Herkesten destek bekliyoruz, salonda çok iyi bir atmosfer oluştu. O atmosfer devam ederse, finale gideriz inşallah.”

SİNAN: “ETKİLİ SAVUNMAMIZLA BURAYA GELDİK”

Sinan Güler de 2010 Dünya Basketbol Şampiyonası'nda yarı finale çıkmalarında en büyük etkenin yaptıkları etkili savunma olduğunu dile getirdi.

Yarı finalde Sırbistan karşısında kazanmak için ellerinden geleni yapacaklarını anlatan Sinan, “Amacımız, turnuvada bütün maçlarda olduğu gibi elimizden gelen mücadeleyi göstererek Sırbistan'ı geçmek. Bugüne kadar savunmada çok güzel işler yaptık. Yarın Sırbistan karşısında da bu performansı göstermeliyiz. Seyircimizin de desteğiyle iyi basketbol oynayarak, finale çıkmayı istiyoruz” dedi.

Sinan, Sırbistan'ın çok güçlü bir rakip olduğunu dile getirerek, “Çeyrek finaldeki Slovenya maçının o kadar kolay geçeceğini düşünmüyorduk. Ama ilk yarı çok yüzdeli bir basketbol oynadık. Bunun da verdiği avantajla daha güvenli oynadık. Sırbistan maçının zor olacağını düşünüyorum. O karşılaşmada çok iyi savunma yapmamız gerekiyor. Tabi buraya kadar gelmemiz etkili savunmamızın sonucu oldu. Bunu da en iyi şekilde sürdürmek istiyoruz. Herkes kazanmak için elinden geleni yapıyor” ifadelerini kullandı.
(ERC-TAŞ-SSG)
14:43 10/09/10
"

hürriyet