+ Konu Cevapla
1 den 1´e kadar. Toplam 1 Sayfa bulundu

Akın Birdal'a Saldıran BDP'li Mi?

 GÜNCEL HABERLER Katagorisinde ve  Türkiyeden Haberler Forumunda Bulunan  Akın Birdal'a Saldıran BDP'li Mi? Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

 1. #1
  Onursal Üye tonton68 Baktabul'un Çılgını tonton68 Baktabul'un Çılgını tonton68 Baktabul'un Çılgını tonton68 Baktabul'un Çılgını tonton68 Baktabul'un Çılgını tonton68 Baktabul'un Çılgını tonton68 Baktabul'un Çılgını tonton68 Baktabul'un Çılgını tonton68 Baktabul'un Çılgını tonton68 Baktabul'un Çılgını tonton68 Baktabul'un Çılgını tonton68 - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Aug 2007
  Bulunduğu Yer
  Kıskanılanlar Bölgesi.
  Mesajlar
  3.393
  Blog Yazıları
  44
  Tecrübe Puanı
  92546722

  Oku Akın Birdal'a Saldıran BDP'li Mi?

  BDP Milletvekili Akın Birdal Bursa'daki mitingde yumrukların hedefi oldu. Üniversiteli saldırgan 2 eylüldeki Batman mitingini de takip ettiği ve sabıkalı olduğu ortaya çıktı...
  Bursa Valisi Şahabettin Harput, Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Diyarbakır Milletvekili Akın Birdal'ın saldırıya uğradığı mitingle ilgili açıklamalarda bulundu.
  Bursa Valisi Şahabettin Harput, Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Diyarbakır Milletvekili Akın Birdal'ın saldırıya uğradığı mitingde yaklaşık 500 kişi katılırken, 660 polisin de miting alanında görev yaptığını bildirdi.
  Vali Harput, İl Emniyet Müdürü Halil Yılmaz ile düzenlediği basın toplantısında, referandum süreci içerisinde tüm partilerin herhangi bir engelle karşılaşmadan faaliyetlerini icra edebilmeleri için gereken güvenlik tedbirlerini hep alageldiklerini söyledi.
  BDP'nin Bursa programıyla ilgili tedbirlerin de geniş ve kapsamlı şekilde alındığını vurgulayan Harput, şöyle konuştu:
  ''Mitinge yaklaşık 500 katılımcı iştirak ederken 660 polis burada görev yapmıştır. Miting esnasında Milletvekili Akın Birdal'a, konuşmasının 27. dakikasında o ana kadar sürekli ve yaklaşık 1,5 saatten beri platformda durmakta olan sivil bir şahsın kendisine kafa ve yumrukla darp ettiği görülmüş, o sırada orada bulunan diğer partili kişilerin müdahalesi sonucu saldırgan üzerinde eylem başlatılmış, polisin derhal müdahale etmesi sonucu olay bastırılmış, saldırgan hastaneye kaldırılmıştır.''
  Harput, saldırgan Bilgehan Şimşek'in, Marmara Üniversitesinde öğrenci olduğunu belirterek, şunları söyledi:
  ''Ameliyat edilen saldırgan, şu anda yoğun bakımdadır ve hayati tehlikeyi atlatmıştır. Kendisinin henüz ayrıntılı ifadesine başvurulamamıştır. Yoğun bakımdan çıktığında, sanık saldırganın ayrıntılı ifadesine başvurulacaktır.
  Yapılan araştırmada, sanığın daha evvel kasten adam yaralamaktan sabıkası olduğu anlaşılmış, dün itibariyle Bursa'ya geldiği, bir yakınının yanında kaldığı ortaya çıkmış, yine ilginç bir rastlantı sanığın 2 Eylülde BDP'nin Batman mitinginin olduğu tarihte bu şehirde olduğu, kendisinin böyle bir irtibatının da bulunduğu ortaya çıkmıştır. Bu olayın mahiyeti de sanığın ifadesinin alınmasına müteakip daha net ortaya çıkacaktır.''

  Vali Harput, Akın Birdal'ın konuşması sırasında olayın zanlısının da platformda olduğu fotoğrafı basın mensuplarına göstererek, ''Platform üzerindeki 8-10 kişiden bir tanesinin bu sanık saldırganın olması ve 1,5 saate yakın tertip heyetinin içinde yer alması, tanınmayan bir kişinin böyle bir platformda yer almasının nasıl mümkün olduğu konusu, herkesin sorması gereken bir sorudur'' dedi.
  Program öncesi katılacak milletvekilleriyle görüşmelerde bulunduklarını dile getiren Harput, ''Miting öncesi yakın koruma polis verilmesi teklifi, milletvekilleri tarafından kabul edilmemiştir. Dolayısıyla miting alanında alınması gereken güvenlik tedbirleri, bütün ayrıntılarına kadar alınmıştır'' diye konuştu.
  Harput, olayın daha fazla büyümemesi için BDP İstanbul Milletvekili Sebahat Tuncel'in yatıştırıcı konuşmasının etkili olduğuna işaret ederek, olayın akabinde gösterilen sağduyunun fevkalade önemli olduğunu, bunun için herkese teşekkür ettiğini dile getirdi.
  Saldırıya uğrayan Akın Birdal'a ''Geçmiş olsun'' dileklerini ileten Harput, ''Bursalı vatandaşlarımıza da 'Geçmiş olsun' diyorum çünkü Bursalılar da olaydan üzüntü duymuştur. Bursa'nın böyle olaylarla anılması, vatandaşları ciddi rahatsız etmektedir. Bu olayın arkasındaki hesap ve tertipler, en kısa zamanda ortaya çıkarılacak ve kamuoyuna aktarılacaktır'' dedi.
  SAAT: 18:53:00 AKIN BİRDAL'A BDP'NİN BURSA MİTİNĞİNDE SALDIRI
  Barış Demokrasi Partisi (BDP) Diyarbakır Milletvekili Akın Birdal, partisi tarafından Bursa'da düzenlenen mitingde kürsüde konuşma yaptığı sırada saldırıya uğradı.
  Kürsünün yan tarafında bekleyen bir genç, Birdal'a konuşma yaptığı sırada kafa attı.Bunun üzerine partililer gence saldırarak dakikalarca yerde tekmeledi. Ortalığın bir anda karışması üzerine araya giren polis ekipleri, uzun süren çabaların ardından genci linç edilmekten kurtararak yakındaki polis karakoluna götürdü.
  Akın Birdal'a saldıran Genç: Ben solcuyum
  Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Diyarbakır Milletvekili Akın Birdal'a saldıran üniversite öğrencisi gencin, ilk ifadesinde solcu olduğunu söylediği bildirildi.
  Bursa'da Gökdere Meydanı'nda düzenlenen mitingte platformda konuşma yapan Akın Birdal'a koşarak kafa atan üniversite öğrencisi Bilgehan Şimşek, polise ifade verdi. Polis tarafından linç edilmekten kurtarılan gencin ilk ifadesinde, "Ben muhafazakar değilim, solcuyum" dediği öğrenildi. Sosyal paylaşım sitesindeki sayfasında, biyografi bölümüne "Aslan burcu! Kafama koyduğumu öleceğimi bilsem yaparım", "Sevdiği sözler" bölümüne ise, "Keser döner, sap döner, gün gelir hesap döner" şeklinde yazılar yazan gencin, İstanbul'da yaşadığı, Bursa'ya akrabalarına bayram ziyareti için geldiği tesbit edilmişti.

  SİVİL POLİSİM’ DİYEREK YANINA YAKLAŞTI
  Akın Birdal’a saldırdıktan sonra partililer tarafından linç edilmek istenen ancak polisin güçlükle kurtardığı Bilgehan Şimşek'in tedavisi ise Şevket Yılmaz Devlet Hastanesi’nde devam ediyor. Doktorlar, iç kanama geçiren Şimşek'in hayati tehlikeyi henüz atlatamadığını belirtildi.
  Bu arada Bursa’da çıkan olaylar nedeniyle BDP’nin İnegöl İlçesi'nde yapılması planlanan ilçe teşkilatının açılış töreni ise ertelendi.
  Olaylardan sonra BDP il teşkilatında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Akın Birdal, saldırganın güvenlik görevlilerini, kendisini ‘sivil polis’ olarak tanıtarak aştığını, ardından da kendisine yanaştığını, bu kişininin polislikle bir ilgisinin olmadığını belirtti.
  Bilgehan Şimşek’in saldırı öncesi Birdal’ın yanından ayrılmadığı, saldırıdan kısa süre öncesi kürsünün yanında ayakta beklediği, fotoğraf ve kamera görüntüleriyle belirlendi.
  BİRDAL, HÜKÜMETİ ELEŞTİRDİ
  Akın Birdal, referandum sürecinde ‘Evet’ veya ‘Hayır’ demenin olduğu kadar, boykotun da en doğal bir hak olduğunu belirterek şunları söyledi:
  “Boykot kararı alıp sandığa gitmemek de bir demokratik haktır. Ama ne yazık ki demokratik davranışımızı Başbakan'ın, ‘antidemokratiklik’ olarak değerlendirmiş olması, Diyarbakır dönüşü söyledikleri, bu sürece müdahaledir. Bu sürecin demokratikliğini baskı altına almaktır. Geçtiğimiz günlerde, sayın Ahmet Türk’e yönelik saldırıda bulunan failin salıverilmiş olması, Bulanık'taki cinayetin faillerinin bırakılmış olması bu tür saldırıları cesaretlendirmektir.”
  Bu olayın, referandum sürecinde güvenliğin sağlanması için yaptıkları çağrılarının haklılığını ortaya çıkardığını söyleyen Birdal, şöyle devam etti:
  “Ama buna rağmen yine de güvenliğimiz sağlanamamakta. BDP milletvekilimiz Sebahat Tuncel ile beraber saldırıya uğradık. Bu demokrasi güçlerine, barışa yönelik bir saldırıdır. Sandıktan çıkacak sonuç değil, devam eden bir hayata yönelik saldırıyı nasıl önlemek gerekir. Hukuk devleti olma yolunda herhalde çok yol almamız gerekiyor. Bursa da barış ve demokrasi güçlerinin boykot mücadelesi bir takım çevreleri her halde kaygılandırmış, telaşlandırmış olacak. Saldırıya uğradık. Daha geçtiğimiz günlerde bir linç provası yapıldı. İnegöl’de birlikte yaşayan halklarımızın dayanışma ve kardeşlik kültürü provoke edilmek istendi. Bugün de gidip ilçe örgütümüzü açacaktık. Ama bugün itibarıyla kesintiye uğradı. Ancak açacağız.”
  İNEGÖL’DE ÖNLEMLER ARTIRILDI
  Bursa’da yaşanan olayların ardından BDP İnegöl ilçe teşkilatının açılışı ertelenirken, ilçede güvenlik önlemleri alındı. Bursa'dan İngöl'e Çevik Kuvvet'den 100 polis gölderilirken, Bursa Jandarma Komutanlığı da 60 komando gönderdi.
  BDP İnegöl İlçe Başkanı Sinan Ulaş, referandum öncesi ortalığı karıştırmak için yapılan bu tür provokasyona alet olmayacaklarını söyledi.
  VALİ HARPUT: ‘BDP MİLLETVEKİLLERİ PLATFORMDA POLİS İSTEMEDİ’
  BDP Diyarbakır Milletvekili Akın Birdal'a yapılan saldırıyla ilgili Heykel Tarihi Valilik binasında açıklama yapın Bursa Valisi Şahabettin Harput, mitinge 500 kişinin katıldığını ve toplam 660 polisin kent girişinden miting alanına kadar görevlendirildiğini söyledi. Vali Harput, “Miting alanında konuşma yapılacak olan platforma polis görevlendirmek istedik, fakat milletvekilleri kabul etmedi. Marmara Üniversitesi öğrencisi olduğunu öğrendiğimiz şahıs, dün itibariyle Bursa'ya gelmiş. Bir akrabasının yanında kalmış. Bir buçuk saat miting alanındaki platformun üzerinde duran şahıs, tespitlerimize göre daha önce BDP'nin Batman mitinginde de bulunmuş” dedi.
  Saldırıyı gerçekleştiren Bilgehan Şimşek'in yoğun bakımda olduğu için ifadesinin alınamadığını belirten Harput, BDP Milletvekili Akın Birdal'ın saldırıya uğramasından üzüntü duyduğunu ve Bursa'nın bu tür olaylarla anılmasını istemediklerini ifade etti.

  internethaber..
  Konu tonton68 tarafından (09-11-2010 Saat 20:53 ) de değistirilmistir.

+ Konu Cevapla

Benzer Konular

 1. Dilek Akın Sözleri - Dilek Akın' dan Sözler - Dilek Akın Sözü
  By Reflex. in forum Güzel Sözler, Mesajlar, Mesajları
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 10-19-2010, 00:37
 2. Şarkı Sözleri Fikret Kızılok Akın Var, Akın
  By NoBoDyS in forum Türkçe Şarkı Sözleri
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 09-26-2008, 16:54
 3. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 05-30-2008, 19:03
 4. Halk, akın akın sandığa koşuyor
  By Hüzün in forum Dünyadan Haberler
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 05-14-2007, 14:22
 5. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 04-19-2007, 18:40

Etiketler

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375