Sahil kentleri dışında haritada İç Anadolu da ´hayır´ oyu ile renklenen kentin Eskişehir ve Bilecik olduğunu belirten Büyükerşen "Bilecik´i de gururumuz olan şehirler arasına kattık. Eskişehirlilere çok teşekkür ediyorum" dedi.Yılmaz Büyükerşen, "Türkiye beklentimi karşılamadı fakat Eskişehir beklentilerimi karşıladı. Ana Muhalefet Partisi İl Teşkilatına referandum öncesi yaptığım teklif reddedilmeseydi Eskişehir´de ´Hayır´ oranı daha yüksek çıkardı. % 54 çıkmasının sebebi koordineli çalışılmamış olmasından kaynaklanmaktadır. CHP İl Teşkilatı bunu hep yapıyor. Bu koşullarda Eskişehir deki ´hayır´ oranı tahminlerim doğrultusunda çıktı" dedi.

Referandum öncesi CHP Genel Başkan´ı Kemal Kılıçdaroğlu´nun çok fazla şehre gidip miting yaptığını belirten Büyükerşen "CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu´nun hızına hiçbir parti teşkilatı yetişemedi." şeklinde konuştu.

Ayrıca bayram tatilinden referandum için dönmeyenleri eleştiren Büyükerşen, genel olarak dönmeyenlerin muhalefet partilerine mensup olduğunu gözlemlediğini sözlerine ekledi.

nethaber.com