BURSA’da bir restoranda garsonluk yapan 28 yaşındaki Gürhan Aslan, 1 yıl önce kendisinden ayrılan eski sevgilisinin evine giderek annesinin boğazına bıçak dayayıp 8 bin TL değerindeki altınlarını gasp etti.

Daha sonra 67 yaşındaki anne Kıymet Manas’ı bıçak tehditiyle gece yarısı sokağa çıkartan Aslan, kadını 2 saat boyunca döverek dolaştırdı. Issız bir sokakta Kıymet Manas'ı boynunu kırarak öldürmek isteyen Asla, bu sırada olay yerinden geçen polis ekiplerinin durumu fark etmesi üzerine kaçtı. Polisin çalışması sonucu bir gün sonra yakalanan Gürhan Aslan ‘Adam öldürmeye teşebbüs’ ve ‘Yağma’ suçlarından adliyeye çıkartıldı.

Merkez Osmangazi İlçesi Akpınar Mahallesi’nde annesi Kıymet Manas ile birlikte yaşayan ve bir restoranda garson olarak çalışan 29 yaşındaki Elif Başaner, kendisini gibi garsonluk yapan sevgilisi Gürhan Aslan’dan bir yıl önce ayrıldı. Bu süre içerisinde sürekli Elif Başaner’i telefonla rahatsız ettiği iddia edilen Aslan, önceki gece önce alkol alarak eski sevgilisinin evine gitti. İddiaya göre, Elif Başaraner’in evde olmadığını öğrenen Aslan, gece saat 02.00 sıralarında kapıyı çaldı. Gürhan Aslan’ı tanıyan anne Kıymet Manas kapıyı açarak içeriye davet etti. İddiaya göre içeri giren Aslan, belinden çıkardığı bıçağı kadının boğazına dayayarak, ‘evde altınların olduğunu biliyorum. Altınları bana ver’ dedi. Manas’ın altınları vermesi üzerine, bu kez yaşlı kadını sokağa çıkaran Aslan, kadını döverek 2 saat boyunca sokaklarda gezdirdi. Emek Mahallesi’nde bir sokak arasına geldiklerinde yaşlı kadının boynunu kırmak isteyen Gürhan Aslan, bu sırada olay yerinden geçen polis ekipleri tarafından fark edildi. Bunun üzerine Gürhan Aslan olay yerinden kaçarken, Kıymet Manas polis ekipleri tarafından kurtarıldı.

Kıymet Manas’ın ifadesini alan polis ekipleri daha sonra Gürhan Aslan’ı aramaya başladı. Gürhan Aslan dün Emek Mahallesi’nde bir evde polis tarafından yakalandı. Aslan’ın üzerinden yaklaşık 8 bin TL değerinde 3 bilezik, 4 yarın altın, 2 çeyrek altın çıktı.

Emniyete getirilen şüpheli, buradaki sorgusunun ardından ‘Adam Öldürmeye Teşebbüs’ ve ‘yağma’ suçlarından bugün adliyeye çıkartıldı.

hürriyet