Kadın Programlarına Büyük Eleştiri
RTÜK Başkanı Dursun, "İnsanların Zaafları Kullanılarak Reyting Alınıyor" Dedi.


Sunucuların hâkim, savcı, polis gibi davranmasını eleştiren RTÜK Başkanı Davut Dursun, "Bu programların canlı yayınlanması sıkıntı yaratıyor" dedi.

ATV'de canlı yayınlanan "
Müge Anlı ile Tatı Sert" programında 2 kişinin silahlı saldırıya uğraması RTÜK'ü harekete geçirdi. RTÜK Başkanı Davut Dursun, "Sunucular hem hakim, hem polis, hem de savcı oluyor. Bu doğru bir yöntem değil. Bu tür programları Üst Kurul olarak yeniden değerlendireceğiz. Kadın programlarının canlı yayınlanması bazen sıkıntı yaratıyor. Bunu önlemek için çalışma başlatacağız" dedi. Dursun, Müge Anlı'nın programıyla ilgili olarak daha önce de Üst Kurul'un ihlal raporları hazırlattığını ve bu programa ceza verildiğini belirtti.

'Durum vahim'


Saldırganın yayıncı kuruluşa tehdit ile girdiğini, olayın stüdyo dışında yaşanmasının durumun vahametini azaltmadığını savunan Dursun, şunları söyledi: "İnsanların zaafları kullanılarak reyting alınıyor. Bu programların canlı yapılması tehlikeyi ve sıkıntıyı artırıyor. Üst Kurul olarak kadın programlarının olumsuzluklarını en aza indirmeye çalışacağız. Canlı yayın meselesi özellikle tartışılacak. Çünkü sunucular insanların dertlerini belli bir kalıbın dışına çıkarak anlattırıyorlar. O sırada hakaretler, küfürler ediliyor. Her ne kadar sunucu 'Böyle konuşmayın canlı yayındayız' diye müdahalede bulunsa da gelen insanların büyük sıkıntıları bulunduğundan engellenemiyor."haberler.com