Maden Ocağında Göçük: 2 İşçi Öldü
Balıkesir Kepsut'ta İsaalan Köyü Yakınlarında Bulunan Bir Maden Ocağında Meydana Gelen Göçükte 2 İşçi Hayatını Kaybetti.Balıkesir'in Kepsut ilçesine bağlı İsaalan Köyü yakınlarında bulunan özel bir maden ocağında meydana gelen göçükte 2 işçi hayatını kaybetti. Olayda hafif yaralı olarak Kepsut Devlet Hastanesi'ne kaldırılan bir işçinin ise ayakta yapılan tedavisinin ardından taburcu edildiği öğrenildi.
Kepsut ilçesi İsaalan Köyü yakınlarındaki Enerji Madenciliğe ait kömür ocağında saat 18.00'de meydana gelen göçükte 2 işçi göçük altında kaldı. İşçiler Ramazan Aydoğdu (25) ve Yılmaz Çınar (26), arkadaşları tarafından ağır yaralı olarak çıkarıldı.
Olay yerine çağrılan ambulansla Balıkesir Devlet Hastanesi'ne sevk edilen işçiler Aydoğdu ve Çınar yolda hayatını kaybetti. İsmi belirlenemeyen bir işçinin de hafif yaralı olarak götürüldüğü Kepsut Devlet Hastanesi'ndeki tedavisinden sonra taburcu edildiği öğrenildi.
Balıkesir İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Gürcan Sercan, kazayla ilgili ekiplerin soruşturmaya başladığını kaydetti. Olayı öğrenen iki işçinin yakınları ve iş arkadaşları, hastane önünde toplandı. Göçükte hayatını kaybeden 2 işçinin cenazesinin otopsi için yarın Bursa'ya gönderileceği bildirildi.

haberler.com