Ağrı Emniyet Müdürlüğü ile Doğubayazıt İlçe Emniyet Amirliğinin Ortaklaşa Düzenlediği Operasyonda İki Terörist Sağ Olarak Ele Geçirildi.

AĞRI Emniyet Müdürlüğü ile Doğubayazıt ilçe emniyet amirliğinin ortaklaşa düzenlediği operasyonda iki terörist sağ olarak ele geçirildi.

PKK/KONGRA-GEL terör örgütü adına Ağrı Dağı kırsalında faaliyet gösteren iki örgüt mensubunun eylem amacıyla 23 Eylül günü Doğubayazıt ilçesine geldiği tespit edildi. Yapılan çalışmalar sonucu Yeni Mahallede bir evde bulunduğu öğrenilen Çektar Bazidi kod adlı 20 yaşındaki Ş. I. akşam saatlerinde polisin operasyonu ile teslim oldu. Aynı gün İlçe genelinde devam eden çalışmalarda diğer örgüt üyesinin Ş. I ile aynı evde bulunacağı tesbit edildi. Bölgeyi abluka altına alan özel hareket timleri ile çok sayıda polis eve gelen Zerdeşt kod adlı 33 yaşındaki Y. A'yı da silahlı çatışmaya girmeden yakalayarak gözaltına aldı. Örgüt mensupları üzerinden 2 adet Glock marka tabanca ve 2 adet el bombası, tabancalara ait 3 adet şarjör, 41 adet tabanca mermisi, 1 adet sustalı tabir edilen bıçak ve bir miktar TL ve Dolar ele geçirildi.

Yakalanan örgüt mensupları emniyetteki ifadelerinin tamamlanması ardından Doğubayazıt Cumhuriyet Savcılığına teslim edildi. Kutuklanan teröristler cezaevine gönderildi.

alıntı:haberler.com