Milli Eğitim Müdürü Gülsar: Gerekirse müdür odalarını sınıf yaparız


Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Atilla Gülsar, okullarda derslik sıkıntısı yaşanması durumunda müdür odalarının sınıf yapılabileceğini söyledi.

Atilla Gülsar, okul müdürleri ile eğitim bölgeleri bazında bir araya gelerek sorunlarını dinliyor. Yeni eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte her gün ayrı bir bölgede okul müdürleriyle buluşan Gülsar, "Okul müdürlerimizle bilgi alışverişinde bulunuyoruz. Eğitim bölgeleri bazında samimi bir ortamda gerçekleştirdiğimiz toplantıların başarıyı artırma ve sorunları çözebilme adına çok yararlı olduğuna inanıyorum. Bu uygulamamız bundan sonra da devam edecek." dedi.
Başarılı çalışmalarından dolayı bir grup okul müdürünü kutlayan Gülsar, "Müdürlerimizin vizyonu geniş olmalı. Herkes sizleri yakından izliyor. Yaptığınız her çalışma milletimizi, devletimizi ilgilendiriyor ve sonuçları itibarıyla topluma geri dönüyor. Çalışmalarınızı bu bilinçle yapmanızı arzu ediyorum." ifadesini kullandı.
Okul müdürlerinin işlerinin çok zor olmasına oranla çokta kolay olduğunu belirten Gülsar, "Sadece odanızın içinde kalır, tüm işleri kendiniz yapmaya kalkarsanız işiniz zordur. Ekipler kurup, öğretmenlerinizi motive eder ve okulunuzu öğretmenlerinizle birlikte yönetirseniz işiniz kolaylaşır. Bu çalışmalarda başarılı olan öğretmenlerimizin ödüllendirilmesi konusunda da cimri davranmamanız gerekir." şeklinde konuştu.
"GEREKİRSE MÜDÜR ODALARINIZI SINIF YAPIN"
Okul öncesi eğitimde hedefin yüzde 100 olduğunu ifade eden Atilla Gülsar, "Okul öncesi eğitim alan çocuklar, almayanlara göre eğitimlerine bir adım önde başlıyorlar. Bu nedenle okul öncesinde hedeflerimizi yakalamalıyız. Yer sıkıntımız var ise eğer, gerekirse müdür odalarımızı sınıf yapalım." diye konuştu.
Okullardan kalite çalışmaları ile AB projeleri konusunda daha ciddi çalışmalar isteyen Atilla Gülsar, bilgiye ulaşmanın kolaylaştığı bu çağda okul müdürlerinin de kendilerini devamlı yenilemeleri gerektiğini söyledi. İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak uygulamaya konulan projelerin yüzde 100 başarıya ulaşabilmesi için okul müdürleri tarafından takip edilmesi gerektiğini kaydeden Gülsar, bu yıl ise 'Hep Birlikte Başarılı Olalım' ve 'Fark Yaratanlar' isimli iki yeni proje geliştirildiğini sözlerine ekledi.


haberaktuel