CHP İstanbul Milletvekili Necla Arat ve yazar Ayşe Böhürler arasında ikna odaları tartışması yaşandı.NTV'de Mirgün Cabas'ın sunduğu 'Her şey' programına türban konusu masaya yatırıldı. Programa CHP İstanbul Milletvekili Necla Arat ve gazeteci-yazar Ayşe Böhürler ve Radikal yazarı Tarhan Erdem konuk oldu.

SİYASİLER GÜVENCE VERMELİ

Seçim sonuçlarını bilmesiyle tanınan KONDA'nın sahibi Tarhan Erdem, türban araştırmasından ilginç sonuçlar verdi. Erdem başörtüsü takanların sayısının nüfus artış hızından biraz fazla olduğunu savundu. Erdem yasağa karşı olduğunu ancak siyasilerin endişeleri giderecek güvence vermesi gerektiğini belirtti.
İKNA ODALARI TARTIŞMASI

Arat ile Böhürler arasında zaman zaman gerilim yaşandı. Arat, türban takanların ikna odalarına alınmasıyla ilgili söylenenleri hikaye olarak nitelerken, Böhürler de "ben o yıllarda öğrenciydim tanığım" sözleriyle karşılık verdi.

Arat türbanlı öğrencilerin amacının teblig olduğunu bu nedenle eğitim özgürlüğünü istediğini iddia etti. Böhürler de bireyin nasıl giyineceğini biçimleme hakkının olmadığını söyledi.


internethaber