Türkiye'nin bir ucu yazda, bir yeri kara kıştaBodrum'da turistler denize girip güneşin tadını çıkartırken, Uludağ'da kar 50 santim kalınlığa ulaştı.
Soğuk ve yağışlı hava yurdun büyük bölümünü etkisi altına alırken hâlâ Türkiye’nin en önemli turizm merkezleri Bodrum ve Marmaris’in bulunduğu Muğla’da bahar yaşanıyor. Bodrum’da 21 derece ölçülen hava sıcaklığı sahillerde 30 derecenin üzerinde hissediliyor. Sahillere inen turistler güneşin tadını çıkarırken bazıları hâlâ yüksek sıcaklığını koruyan denize girmeyi tercih ediyor. Bu durum, sezonu kapatmış olan işletmecileri de oldukça memnun etti. Bodrum’da hava sıcaklığının önümüzdeki günlerde birkaç derece artacağını ifade eden yetkililer bölgede yağmur beklenmediğini belirtti.

Türkiye’nin kış turizminin önemli merkezlerinden Bursa Uludağ’da ise önceki gün yağmaya başlayan karın kalınlığı 50 santimetreye ulaştı. Uludağ Meteoroloji İstasyonu yetkilileri, sıcaklığın eksi 2 derece civarında olduğu Uludağ’da, görüş mesafesinin yoğun sis nedeni ile yer yer 15 metreye kadar düştüğünü belirterek sürücüleri uyardı. Doğal güzellikleriyle ünlü Bolu’daki Abant Tabiat Parkı’na da mevsimin ilk karı yağdı.

haberaktuel