Köylü çocukların oyuncak sevinci

Erzincan'da kırsal bölgede yaşayan ve birçoğu hayatında hiç oyuncağı olmamış çocuklara, çeşitli oyuncaklar hediye edildi.

Erzincan- Türkiye Oyuncak Üreticileri Derneği, İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği ile yaptığı protokol kapsamında, Erzincan'a 500 bin TL değerinde 4 bin adet oyuncak gönderdi. Merkeze bağlı 90 haneli Büyük Çakırman köyünde oyuncak dağıtımı yapan İl Genel Meclisi Başkanı Ünay Tuygun, Oyuncak Üreticileri Derneğinin gönderdiği oyuncakları, köylerdeki çocuklara kendilerinin ulaştırdığını söyledi.
Şimdiye kadar 2 bin çocuğa oyuncak dağıttıklarını belirten Uygun, ''Bugüne kadar hiç oyuncak ile tanışmamış, farklı bir oyuncağı olmamış çocuklara, oyuncak dağıtımını köy meydanlarında gerçekleştiriyoruz. Bu gerçekten keyif verici'' dedi. Oyuncak alan çocukların büyük sevinç yaşadığını ifade eden Tuygun, ''Çocukların aldığı oyuncakla yüzüne yansıyan sevinci görmek bizi ayrıca mutlu ediyor. Oyuncağı olmayan tüm çocuklarımıza ulaşmaya çalışacağız'' diye konuştu.
Köylerin fiziki şartlarını iyileştirirken, o bölgelerde yaşayan çocukları da göz ardı etmediklerini dile getiren Tuygun, ''Çocuklara ayrıca önem veriyoruz. Göreve gelir gelmez ilk işim Türkiye Oyuncak Üreticiler Derneğinden köylerdeki çocuklar için oyuncak istemek olmuştu'' dedi. Tuygun, ayrıca köylerde çocuklara yönelik hizmetlere bundan sonra ağırlık verileceğini, bu doğrultuda tüm köylerde çocuk parkı yapacaklarını bildirdi.


AA