Başbakan "gelmem" dememiş!


Anka adlı haber ajansının geçtiği ve Milliyet'in önceki gün “Erdoğan'dan öğrencileri şoke eden yanıt” başlığıyla aktardığı haber çarpıtma çıktı.Haberde Başbakan Erdoğan'ın bir grup öğrenci tarafından, yeni yapılan Ankara İlahiyat Fakültesinin açılışına davet edilince "Gelmem. Ben o binayı beğenmedim. 8 katlı bina mı olur. Biz yapmadık o binayı biz daha iyisini yapacağız" dediği ileri sürülüyordu. Ancak Başbakan'ın ifadeleri böyle değildi. “Gelmem” demedi aksine “Sohbete geleceğim” dedi.

Başbakan Erdoğan, Almanya Cumhurbaşkanı Christian Wulff'un, TBMM Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmayı dinledikten sonra konuk Cumhurbaşkanı ve Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ü uğurlamış, ardından Meclis'te bulunan ve Türkiye'nin çeşitli illerinden gelen üniversite öğrencileri ile sohbet ederek, hatıra fotoğrafı çektirmişti.

Anka adlı haber ajansı bu sohbeti bu şekilde servise koydu, Milliyet de “Erdoğan'dan öğrencileri şoke eden yanıt” başlığını attı.

O ÖĞRENCİLER HABERVAKTİM'E KONUŞTU
Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğrencileri, haberde, Başbakan'la sohbetlerine eklemeler yapıldığını, bazı ifadelerin çarpıtıldığını söylediler.

Öğrenciler Başbakan Erdoğan'la aralarında geçen diyalogun aslını anlattılar:

“Sayın Başbakana Fakültemizin ek binasının açılışına ne zaman geleceğini sorduk. Kendisi de bize öğrencilerin daha rahat öğrenim görmesi için daha iyi koşulların olması gerektiğini belirtti. Binanın daha modern ve daha az katlı bir yapıya kavuşması için gayret edileceğini söyledi ve kendilerinin daha iyisini yapacağını kaydetti. Binanın bu şekilde eğitim öğretime başlamasının üzüntü verici olduğunu, 8 katlı binada öğrencilerin iniş ve çıkışlarının çok yorucu ve zor olduğunu belirtti. Böyle bir binanın açılışına gelmeyeceğini söyledi.”

SOHBETE GELECEĞİM
“Bunun üzerine bir arkadaşımız ‘binamız eğitime uygun değil, birde sizi karşılamadan mahrum kalmayalım' dedi. Kendisi de gülerek, fakültemize uygun olduğu bir vakitte geleceğini fakat bunun açılış için değil, gençlerle sohbet etmek için olacağını belirtti. Hatta bize şimdiye kadar davet edilmediği için dargın olduğunu da söyledi. Zaten Başbakan'ın o gün yoğun bir gündemi vardı. Almanya Cumhurbaşkanı burada olmasına rağmen bizi kırmayıp, görüşmeyi kabul eden bir Başbakan nasıl olurda davetimizi geri çevirebilirdi.”Nitekim fotoğraftan da, Başbakan ile Ankara İlahiyat Fakültesi öğrencileri arasında son derece sıcak ve esprili bir sohbet geçtiği görülüyor


habervaktim