MHP'den Türban önerisi!


MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, ''başörtüsü sorunuyla'' ilgili olarak, AK Parti ile daha önce vardıkları mutabakatın tekrar gündeme getirilmesini istedi.Vural, düzenlediği basın toplantısında, ''başörtüsü sorunuyla'' ilgili komisyona CHP'nin üye vermeyeceğini ifade etti.AK Parti'ye, ''komisyonu boş verin'' diye seslenen Vural, ''Daha önce 411 milletvekili ile verdiğimizi öneriyi tekrar gündeme getirelim. Biz bu irademizin arkasındayız'' dedi. Vural, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısının açıklamasıyla ilgili olarak ise ''Umarım bu açıklama AKP'nin değirmenine su taşımaz'' diye konuştu.

"Kimse hukuka uygun bu adımımızı engelleyemez. Engellemeye kalkmasın. Hiç bir sorun olmaz" diyen Vural, başörtüsünün ilköğretime kadar serbest bırakılacağına yönelik iddialarla ilgili olarak da, "Böyle bir düzenlemenin imkanı yoktur, yersiz buluyorum. Bu tartışmaları da doğru bulmadığımı belirtmek istiyorum. Endişeler yanlış" şeklinde konuştu.

AK PARTİ'DEN İLK AÇIKLAMA: DEĞERLENDİRECEĞİZ
AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, canlı yayında MHP'nin önerisini değerlendirdi.

Elitaş, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun vaatleri ile konunun gündeme geldiğini hatırlattı ve "Dün görüştük ama büyük düşünce farkının bulunduğunu gördük. İlk sözü Kılıçdaroğlu söylüyor ama son sözü başkaları söylüyor. Bir şaşkınlık yaşıyoruz o konuda. Malesef CHP bunu çarketti ve vazgeçti. CHP'nin çözüme katılmasından yanayız."

"MHP'nin içinde bulunmadığı bir görüşmenin kabul görmeyeceğini söyledik. Sanıyorum, MHP bizim teklifimiz üzerine konuyu getirmiş olabilir. Yetkili kurullarımızda bunu değerlendireceğiz. Bizim görüşme yaptığımız saatlerde savcı bildiri yayınlıyor. Sayın Hamzaçebi, "uyarı görevini yapmıştır" diyor. Kimi uyarıyor. Boyun büküp bunu kamuoyuna söylemesini şaşkınlıkla söylüyorum." diye konuştu.


habervaktim