Furkan Doğan 19. yaşında mezarı başında anıldı


Gazze'ye yardım götüren Mavi Marmara Gemisi'nde İsrail askerlerinin düzenlediği saldırıda hayatını kaybeden Furkan Doğan, 19. yaş gününde mezarı başında anıldı.Mavi Marmara Gemisi'ndeki aktivistlerden Paveen Yaqub, saldırıda yaşamını yitiren arkadaşı Furkan Doğan'ı unutmayarak İngiltere'den Kayseri'ye geldi.

Furkan Doğan'ın Reşadiye Mahallesi'ndeki mezarını ziyaret ederek, bir süre dua eden Paveen Yaqub, daha sonra ''Şehit Furkan Doğan Kültür Evi''ni gezdi.

Burada Furkan'ın ailesiyle de görüşen Paveen Yaqub, İngiltere'de birçok kişinin evinde Furkan'ın fotoğraflarının olduğunu belirtti.

Paveen Yaqup şöyle konuştu:

''Arkadaşlarımızın tamamı buraya gelmek ve şehit kardeşimiz Furkan'ın mezarını ziyaret etmek istiyor. Herkesin en samimi duyguları ve selamları ile geldim. Furkan, güler yüzü, dürüstlüğü ve yardım severliğiyle birçok insana önder olmuş, içindeki insani değerlerin uyanmasına vesile olmuştur. İnşallah tekrar ziyarete geleceğiz. Bugün İngiltere'de birçok kişinin evinde yardım kuruluşlarında Furkan'ın fotoğraflarını görebilirsiniz. Mavi Marmara şehitleri bizler için birer örnek ve önder olmuştur. Şehit kardeşimizi unutmadık. Hedefi sadece zulüm altında olan insanlara yardım götürmek olan ve uluslararası sulardayken korsanların bile yapmadığı bir şekilde bizlere profesyonel ateşli silahlarla saldıran terörist İsrail askerlerinin kurşunlarına hedef olan Furkan'ı unutturmayacağız.''

AA