CHP'de aykırı ses!

CHP yönetimi Başsavcı Yalçınkaya'nın başörtüsü tehdidine tam destek verirken, partinin Adıyaman İl Başkanı aykırı bir çıkış yaptı...
CHP Adıyaman İl Başkanı Ali Murat Bilgiç, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahman Yalçınkaya'nın üniversitede başörtüsü serbestisinin laikliğe aykırı olduğu yönündeki sözlerine tepki gösterdi.

Cihan Haber Ajansı(Cihan) muhabirine değerlendirmede bulunan Başkan Bilgiç, şöyle konuştu: "Ben Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı'nın açıklamasını çok doğru olduğunu söyleyemem.

Her şeyden önce ortada yapılmış genel bir düzenleme olmadığı için bunun laikliğe uygun olup olmayacağını anayasaya uygun olup olmayacağı konusunda insanların yorum yapmalarını doğru bulmuyorum. Eğer yasal düzenleme yapılmış olsaydı, o konuda bir fikir yürütebilirdi bence o zaman konuşmaktan çok gereğini yapardı. Bu aşamada konuşmasını doğru bulmuyorum."

Yargıtay'ın açıklamasını sadece AK Parti'ye olmadığını savunan Başkan Bilgiç, "Yargıtay cumhuriyet başsavcısının konuşması sadece AK Parti'ye değildir, bütün siyasi partilerdir. Uyarı ve bir tehdit niteliğindedir. Bunun sübjektif kişisel bir yorum olarak görüyorum. O zaman siyasi partiler bir şey yaparken gidip birilerine mi sormaları gerekiyor ? Hayır. Burada bu yetkinin aşıldığını düşünüyorum." şeklinde konuştu.

CİHAN