+ Konu Cevapla
1 den 2´e kadar. Toplam 2 Sayfa bulundu

Erdoğan'dan çok önemli uyarı

 GÜNCEL HABERLER Katagorisinde ve  Türkiyeden Haberler Forumunda Bulunan  Erdoğan'dan çok önemli uyarı Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

 1. #1
  I'm Muslım Don't Panıc Kahramankentli Baktabul'un Çılgını Kahramankentli Baktabul'un Çılgını Kahramankentli Baktabul'un Çılgını Kahramankentli Baktabul'un Çılgını Kahramankentli Baktabul'un Çılgını Kahramankentli Baktabul'un Çılgını Kahramankentli Baktabul'un Çılgını Kahramankentli Baktabul'un Çılgını Kahramankentli Baktabul'un Çılgını Kahramankentli Baktabul'un Çılgını Kahramankentli Baktabul'un Çılgını Kahramankentli - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Jun 2008
  Bulunduğu Yer
  'de Sütçü İmamlar var // Sen Bilirmisin Sütçü İmam'ı? VATAN; 46!
  Mesajlar
  10.105
  Blog Yazıları
  41
  Tecrübe Puanı
  107375059

  :okur: Erdoğan'dan çok önemli uyarı

  Erdoğan'dan çok önemli uyarı


  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Biz büyük bir milletiz büyük ve kadim bir medeniyetin varisleriyiz. Biz büyük düşünmek, büyük adımlar atmak zorundayız. Bu milleti on yıllar boyunca küçük meselelerle oyalayanlar kendi şahsi hırsları için bu millete bedel ödetenler, bu ülkenin büyümesini, gelişmesini, kalkınmasını hazmedemeyenler dün olduğu gibi bugün de suyu bulandırmak için hareket geçtiler." dedi.  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Balıkesir'in Gönen ilçesinde Belediye Başkanlığı binasının hizmete açılış töreninde halka hitap etti.

  12 Eylül'de yapılan anayasa değişikliği referandumuna ilişkin açıklamalarda bulunan Başbakan Erdoğan, anayasa değişikliği halk oylamasının öncesinde millete 'Türkiye'de artık üstünlerin hukuku değil, hukukun üstünlüğü' geçerli olacak. Hukuk, belli bir zümrenin, kitlenin, siyasi görüşlerin arka bahçesi değil, Türkiye'nin bahçesi olacak. Milletin bahçesi olacak.' şeklinde söz verdiklerini hatırlattı.

  Verdikleri sözden bazı kesimlerin rahatsız olduğuna dikkat çeken Erdoğan, "Milletimiz de 12 Eylül'de takdirini ne yaptı? Dedi ki 'evet hukuk milletin bahçesi olacak.' Yüzde 58 böyle dedi. Yüzde 42 buna 'hayır' dedi. İşte milletin bu kararını hazmedemeyenler, değişimi, dönüşümü içlerine sindiremeyenler, cübbeleri üzerlerinde olduğu halde siyaset yapmaya devam ediyorlar. Bizi yargıyı siyasallaştırmakla itham edenler, şu anda kendi oturdukları makamları bir siyasi partinin il başkanlığı gibi kullanabilme cüretini gösteriyorlar. Kendilerini cumhuriyetin tek ve yegane sahibi zannediyorlar. TBMM'nin üzerinde kendisini görme gayreti içerisinde olanlar var. Eğer kendini o seviyede görmek istiyorsan, sana bu millet bir şey söyler. Güveniyorsan kendine gelecekteki makam hesaplarını yapma. Çıkar cübbeni gel, siyaset meydanında bu mücadeleye gir. Adama bunu söylerler." diye konuştu.

  Başbakan Erdoğan, cumhuriyetin, cumhurun rejimi olduğunu belirterek, "İşte önümüzdeki hafta 87. kuruluş yıl dönümünü kutlayacağımız cumhuriyet, adı üstünde cumhurun rejimidir. Yani sizin rejiminizdir, milletin rejimidir. Cumhuriyetin sahibi, millettir. Hiç kimse kendisini milletin hür iradesiyle seçtiği egemenliği kalkıp da kendi eline alamaz. Orada egemenlik milletindir. TBMM'ye siyasi partilere, milletvekillerin kimse kalkıp da emir veremez. Talimat veremez. Onları korkutamaz, tehdit edemez. Hiç kimsenin kendisini yasama ve yürütme erklerinin üstünde görme, onlara istikamet çizme yetkisi yoktur ve olamaz."

  "Ortada demokrasiye yönelik ciddi bir üslup hatası var. Ortada TBMM'ye yönelik çok ciddi bir tehdit var. Aynı zamanda yürütmeye yönelik de bir tehdit var." diyen Erdoğan, "Zira yüzde 65 parlamentoda çoğunluğa sahip bir iktidar partisini sürekli bakıyorsunuz kullandıkları bazı ifadelerle tehdit etme gayreti içerisinde olanlar var. Ortada milletin takdirine milletin teveccühüne yönelik çok ciddi bir hazımsızlık var. TBMM, başkanı aracılığıyla gereken cevabı vermiştir. Siyasi partiler gereken cevabı vermiştir. Ancak CHP kendisini de kendi varlığını da kendi yetkisini de hedef alan bu tavır karşısında ne yazık ki her zaman yaptığını yapmış statükodan yana tavır almıştır. CHP'den biz millet lehine bir duruş beklerdik. CHP her zamanki gibi demokrasi ve sivil siyaset tarafında pozisyon alamamıştır. CHP her şeyin eskisi gibi olduğunu zihniyetin değişmediğini bir kez daha ispat etti. Yani CHP'de eski hamam eski tas." şeklinde konuştu.

  CİHAN

 2. #2
  I'm Muslım Don't Panıc Kahramankentli Baktabul'un Çılgını Kahramankentli Baktabul'un Çılgını Kahramankentli Baktabul'un Çılgını Kahramankentli Baktabul'un Çılgını Kahramankentli Baktabul'un Çılgını Kahramankentli Baktabul'un Çılgını Kahramankentli Baktabul'un Çılgını Kahramankentli Baktabul'un Çılgını Kahramankentli Baktabul'un Çılgını Kahramankentli Baktabul'un Çılgını Kahramankentli Baktabul'un Çılgını Kahramankentli - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Jun 2008
  Bulunduğu Yer
  'de Sütçü İmamlar var // Sen Bilirmisin Sütçü İmam'ı? VATAN; 46!
  Mesajlar
  10.105
  Blog Yazıları
  41
  Tecrübe Puanı
  107375059

  :okur: Ce: Erdoğan'dan çok önemli uyarı

  Erdoğan: TBMM'ye kimse emir veremez!


  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''TBMM'ye, milletvekillerine, siyasi partilere, kimse kalkıp da emir veremez, talimat veremez onları korkutamaz, tehdit edemez. Hiç kimsenin kendisini yasama ve yürütme erklerinin üzerinde görme, onlara istikamet çizme yetkisi yoktur ve olamaz'' dedi.  Erdoğan, Gönen Belediyesi'nin yeni hizmet binasının açılışı sırasında belediye binasının önündeki alanda toplanan vatandaşlara yaptığı konuşmada, gelişmiş, büyük ekonomilere sahip ülkelerin küresel kriz içinde kıvrandığını, çok ciddi önlemler almaya, çok ciddi tedbirler uygulamaya başladığını söyledi.


  İngiltere hükümetinin gelecek 5 yıl için kamu harcamalarında 125 milyar dolar kesinti yapma kararı aldığını, İspanya, İtalya, Macaristan, Yunanistan ve Almanya'nın da aynı şekilde bu oranlarda kesintilere gittiğini anlatan Erdoğan, bu ülkelerde emeklilerin maaşlarının dahi dondurulduğunu kaydetti.


  Erdoğan, bu ülkelerin şu anda işçi maaşlarından yüzde 20-39 oranında kesintiye gittiğine ifade ederek, ''Bizde ise tam aksine. Biz zam yapıyoruz. İşçiye, memura, emekliye zam yapıyoruz. Batıda emeklilik yaşını yükseltmeye başlattılar, 65'in üzerine çıkarıyorlar. Biz söz verdik, 'işçimizi, memurumuzu enflasyona ezdirmeyeceğiz' dedik. Zamlarımızı yaparken enflasyonun üzerinde yaptık. Bunu kararlı bir şekilde uygulayan bir hükümet olmadı. Biz bunu başardık'' diye konuştu.


  Göreve geldiklerinde Türkiye'nin IMF'e olan borcunun 23,5 milyar dolar olduğunu dile getiren Erdoğan, ''Şimdi borcumuz ne oldu biliyor musunuz? 6 milyar dolar. İnşallah 2012 yılı sonunda bunu da sıfırlayacağız.


  Küresel kriz nedeniyle birçok ülke IMF'nin kapısında sıraya girerken biz 'kendi kaynaklarımız bize yeter, bu krizi kendi kaynaklarımızla aşarız' dedik ve IMF ile yeni bir stand-by anlaşması yapmadık. Bakınız Merkez Bankası'nın kasasında 26,5 milyar dolar vardı. Şimdi ne var biliyor musunuz? 77 milyar dolar. Biz 2000'li yılların, bizden önceki dönemden dersimizi alarak iktidarı teslim aldık'' dedi.


  Türkiye'nin, istikrarlı bir şekilde büyüdüğünü, özlediği hasretini çektiği seviyelere kararlı bir şekilde yürüdüğünü kaydeden Erdoğan, dünyada artık, ''Türkiye mucizesi''nin konuşulduğunu, Türkiye'nin dünyada artık gündem belirleyen bir ülke olduğunu belirtti.


  Halk oylaması sonucu, ''Türkiye'de artık üstünlerin hukuku değil hukukun üstünlüğü geçerli olacak'' sözünü verdiklerini anımsatan Erdoğan, şöyle devam etti:


  '''Hukuk belli bir zümrenin, belli bir kitlenin, belli siyasi görüşlerin arka bahçesi değil Türkiye'nin bahçesi olacak, milletin bahçesi olacak' dedik. Bundan rahatsız oldular. Milletimiz de dedi ki, 'evet hukuk milletin bahçesi olacak', yüzde 58 böyle dedi. Yüzde 42 buna hayır diyor. İşte bu milletin bu kararını hazmedemeyenler, değişimi dönüşümü içlerine sindiremeyenler, cübbeleri üzerinde olduğu halde siyaset yapmaya devam ediyorlar. Bizi yargıyı siyasallaştırmakla itham edenler, şu anda kendi oturdukları makamları bir siyasi partinin il başkanları gibi kullanabilme cüretini gösteriyorlar.


  Bunlar kendilerini Cumhuriyetin tek ve yegane sahibi sanıyorlar. TBMM'nin üzerinde kendisini görme gayreti içinde olanlar var. Eğer kendini o seviyede görmek istiyorsan, sana bu millet bir şey söyler, 'Güveniyorsan kendine, gelecekteki makam hesaplarını yapma, çıkar cübbeni gel siyaset meydanında bu mücadeleye gir', adama bunu söylerler.


  Önümüzdeki hafta 87. kuruluş yıldönümünü kutlayacağımız Cumhuriyet adı üstünde Cumhur'un rejimidir. Yani sizin rejiminizdir, milletin rejimidir. Cumhuriyetin sahibi millettir. Hiç kimse kendisini milletin hür iradesiyle seçtiği egemenliği kalkıp ta kendi eline alamaz. Orada egemenlik milletin.


  Ortada demokrasiye yönelik ciddi bir üslup hatası var, ortada TBMM'ye yönelik çok ciddi tehdit var. Aynı zamanda yürütmeye yönelik de bir tehdit var. Zira parlamentoda yüzde 65 çoğunluğa sahip bir iktidar partisini sürekli bazı kullandıkları ifadelerde tehdit etme gayreti içinde olanlar var. Ortada milletin takdirine, milletin teveccühüne ciddi bir hazımsızlık var.


  TBMM, başkanı aracılığıyla gereken cevap vermiştir. Siyasi partiler gereken cevabı vermiştir. Ancak CHP, kendisini de ve kendi varlığını da kendi yetkisini de hedef alan bu tavır karşısında ne yazık ki her zaman yaptığını yapmış, statükodan yana tavır almıştır.


  Demokrasinin en önemli parçası olan partilerden ve özellikle ana muhalefet partisi CHP'den bu olayda demokratik iradeye gölge düşüren bu yanlışlık karşısında millet lehine bir duruş beklerdik. CHP, her zaman olduğu gibi demokrasi ve sivil siyaset tarafında pozisyon alamamıştır.''


  12 Eylül Halk Oylaması öncesi CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun il il dolaşarak 'Başörtüsü sorununun biz çözeriz'' dediğini, bu konuda basına mülakatlar verdiğini belirten Erdoğan, Hükümet olarak kendilerinin de bu vaadi halk oylamasından sonra hatırlatacaklarını söylediklerini ve "CHP Genel Başkanı'nın verdiği sözün takipçisi olduklarını" kaydetti.


  Erdoğan, konuyla ilgili arkadaşlarına gerekli talimatı verdiğini ve çalışmalara başladıklarını ancak CHP'nin ise verdiği sözden çark etmek için çareler aradığını, ön şartlar koşmaya başladığını öne sürdü.


  ''Bu özgürlüktür. Özgürlüklere şart mı konulur. Nasıl olur da ön şart koşarsın'' diyen Erdoğan, ''CHP Genel Başkanı meseleyi bir eğitim hakkı, bir inanç özgürlüğü meselesi olarak görmüyor. Yaptığı tasarımlarla genç kızlara kılık-kıyafet dayatıyor. Başka başka konuları gündeme getirerek ön şartlar atarak işi yokuşa sürüyor. Bu konuda kendisi hiçbir girişimde bulunmuyor. 'Bizim teklifimiz de şudur' demiyor'' diye konuştu.


  CHP Grup Başkanvekili'nin başörtüsü yüzünden Cumhuriyet resepsiyonunu boykot edeceğini açıkladığını, genel başkanın ise ''böle bir kararımız yok'' dediğini anlatan Erdoğan, şöyle devam etti:


  ''(Şunu şunu yaparsan bunu) yaparız diyor. Ya sen onu bırak. Sen bu konuda söz verdin mi, verdin. Buna ön şart koşma, dürüstsen samimiysen yapacağını yap millet bunu bekler. Bir yandan 'özgürlükçüyüz' diyorsun bir yardan 'başörtüsü meselesini çözeriz' diyorsun bir yandan çözüm girişimlerine destek vermiyor, üstüne üstlük çözüm çabalarını ve millet iradesini tehdit eden birilerinin arkasında duruyorsun. Genel başkan bir tarafa çekiyor, milletvekilleri grup başkan vekilleri bir tarafa çekiyor.


  CHP'yi de genel başkanını da dik durmaya sözlerini tutmaya, verdiği sözlerin arkasında durmaya davet ediyorum. Sandık kurulunca 'biz çözeriz' diye halkın karşısına çıkanlar, sandıklar kapatıldığı andan itibaren çark ettiler.''


  2011 Haziran ayında genel seçimlerin yapılacağını anımsatan Erdoğan, AK Parti'nin hizmet partisi olduğunu, yola aynı kararlılıkla devam edeceklerini, millete efendi olmaya değil, hizmetkar olmaya geldiklerini kaydetti.


  AA

+ Konu Cevapla

Benzer Konular

 1. Meteorolojiden 4 Önemli Uyarı!
  By Lemon in forum Türkiyeden Haberler
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 03-13-2012, 12:59
 2. Tüketicilere önemli uyarı!
  By кıνıяcıк in forum Sağlık Haberleri
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 05-31-2011, 18:38
 3. Gül'den önemli uyarı
  By KARLALESİ in forum Türkiyeden Haberler
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 05-19-2011, 23:05
 4. ÖSYM'den Çok Önemli Uyarı
  By sitem in forum Türkiyeden Haberler
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 03-25-2011, 23:54
 5. Microsoft'tan önemli uyarı!
  By "SenSiziM" in forum Bilişim ve İnternet Dünyasi
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 12-01-2009, 19:20

Etiketler

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375