Demirel AK Parti için düğmeye bastı


Oy oranı seçim barajı altında olan partilerin AK Parti'ye karşı ittifak arayışı içinde olduğu iddia edildi.Önceki gün bazı gazetelerde yer alan haberlere göre Demokrat Parti (DP), Saadet Partisi (SP) ve Türkiye Partisi (TP) seçime ittifak yaparak girmeye hazırlanıyor.

9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel de perde arkasından uzlaşmayı sağlayıcı rol üstlenecek. TP Genel Başkanı Abdüllatif Şener, geçtiğimiz aylarda sürpriz ziyaretlerde bulunmuştu. 11 Temmuz'daki tartışmalı kongrenin ardından Milli Görüş hareketinin lideri Necmettin Erbakan'la görüşmüştü.

2 Eylül'de de Demirel'i ziyaret etmişti. Şu an SP'nin başında Necmettin Erbakan oturuyor. Yurt Partisi lideri Sadettin Tantan, Liberal Demokrat Parti lideri Cem Toker gibi isimlerin ittifaka davet edileceği konuşuluyor.

Sadi Somuncuoğlu ve CHP'yle yollarını ayıran İlhan Kesici'nin de ittifak listesinden aday gösterilebileceği belirtiliyor. Erbakan, bu iddialara, "Saadet Partisi iktidara gelecek. Nasıl gelecek göreceğiz inşallah." şeklinde cevap verdi.

Zaman