AK Parti'de bakın ne oldu?

AK Parti'de Seyyit Eyyüpoğlu'nun katılımıyla milletvekili sayısı 337'ye yükseldi. Yarım saat sonra ise...
İlişkili Haberler İşte AK Parti'den seçim sürprizi isim
Foto Galeri - AK Parti'ye bir katılım, bir istifa Seyyit Eyyüpoğlu'nun katılımıyla AK Parti'nin milletvekili sayısı 337'ye yükseldi. Yarım saat sonra Şanlıurfa Milletvekili Sebahattin Cevheri'nin istifasının gelmesiyle AK Parti'nin milletvekili sayısı yeniden 336'ya düştü.

Halkoylamasının hemen ardından, AK Parti'ye katılacağını parti yönetimine duyuran veAnayasa değişikliğioylamaları sırasında AK Parti'ye destek veren Eyyüpoğlu, bu isteğini bir kaç kez yinelediği belirtildi.

Ancak,AK PartiŞanlıurfa milletvekili Eyyüpoğlu ile Cevheri arasındaki sorun, bu katılımın bir süre gecikmesine neden oldu.

Şanlıurfa bağımsız Milletvekili Seyyit Eyyüpoğlu ile AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Sebahattin Cevheri arasında yaşanan sorunu Erdoğan da çözemedi. Eyyüpoğlu'nun partiye katılması halinde istifa edeceğini parti yönetimine duyuran Cevheri uzun süredir ikna edilemeyerek, Eyyüpoğlu'nun partiye katılımı bir süredir bekletildi.

Kızılcahamam kampında Başkan Erdoğan ile görüşen Cevheri'nin ayrılmak istediğini söylediği, Erdoğan'ın da ikna edemediği öğrenildi. Erdoğan'ın son olarak "Sen bilirsin" dediği belirtildi. Bunun üzerine Cevheri, Eyyüpoğlu'nun AK Parti'ye katılmasından yarım saat sonra istifasını sundu.

MİLLİYET