NTV'de fena karıştıracak !

NTV, çok ilginç bir konuk ağırlamaya hazırlanıyor. Ruşen Çakır, Hanefi Avcı'nın ardından "yeni bombasını" da patlatacak !..


Konuk Türkiye'nin 28 Şubat'tan tanıdığı provokasyonların kalbindeki isim; Aczimendi Lideri Müslüm Gündüz.

Muhafazakar insanlara bile mesafeli yaklaşan ve mümkün olduğunca konuk etmemeye çalışan “elit” NTV'nin cübbeli şalvarlı Müslüm Gündüz'e kapılarını aniden açması oldukça ilginç.

Aslında son dönemde benzer olaylar üst üste yaşanıyor. Cübbeli Ahmet Hoca da Fatih Altaylı'nın baş konuğu halinde ve Habertürk ekranları ardına kadar kendisine açık.

Müslüm Gündüz, 28 Şubat'ta önce sayısız provokasyona imza atmış, ardından da yarı çıplak Fadime Şahin'le basılmıştı.

Yenişafak Gazetesi geçtiğimiz günlerde Cübbeli Ahmet Hoca'nın, sarık-cübbe şartı getirerek yapmaya hazırlandığı gövde gösterisini deşifre etmişti. Valiliğin iptal ettiği program, televizyonlar için tam anlamıyla28 Şubatmanzarası olacaktı.

Cüppeli'nin Müslüm Gündüz tarzı hareketleri oldukça dikkat çekici. Hemen ardından “kasetinin” patlatılmasıyla birlikte fotoğraf tam anlamıyla 28 Şubat Yeniden olacak.

Aslında bütün hikayeReferandumsüreciyle başladı. Önce “Kitap Operasyonu” başladı ve Ruşen Çakır bu operasyonun tam kalbindeydi. Kitaba tam destek verdiği gibi Kitabın sahibini de ekranlara çıkartan isim oldu.

Kafalarda zemin oluşturduktan sonra ikinci aşamada “karanlık tipler” görünür hale getirilme aşamasına geçildi.

İçeriye “Dindarlar aslında öyle değildir böyledir” ; Dışarıya “Türkiye bu noktaya kayıyor” mesajının verileceği yeni bir süreç başlamış görünüyor.

Müslüm Gündüz'e ve Cübbeli'ye ekranlar açılırken, derin kardeş Hizbullah da ilkokullara yönelik türban provokasyonlarını çoktan ateşledi bile. Örgüt şimdi de Diyarbakır'da türban mitingi organize etmek için hazırlıktaymış.

Referandum'da “evet” verenler dahil toplumun geneli üzerinde oluşturulmak istenen bu travmaya Müslüm Gündüz'leri ve Hizbullah'ı görünür kılma hizmet edecek.

Zamanlama halka, “Referandum'da ‘evet' çıkınca bu adamlar yeniden piyasaya çıktı” dedirtmek üzerine kurulu.

Ama problem zokayı “sağ”dan yiyen yok bu sefer. Dolayısıyla Müslüm Gündüz'ü ve kaseti hazır bekleyen Cübbeli Ahmet'i parlatma işi Ruşen Çakır'a düştü.

Kitabı parlatmada oldukça başarılı olan Ruşen Çakır, bakalım ikinci adımında ne kadar başarılı olacak?

POSTMEDYA