Kılıçdaroğlu sorulardan bunaldı!


Başörtüsü, resepsiyon tartışmaları ile iyice köşeye sıkışan CHP lideri Kemal kılıçdaroğlu, gazetecilerin konu ile ilgili sorularından bunaldığını açıkça gözler önüne serdi. Sorulara öfkeli cevaplar veren Kılıçdaroğlu, başörtüsü ile ilgili konuda tek kelime etmeden topu Başbakan Erdoğan'a attı.Basın mensuplarının gündeme ilişkin soru yağmuruna tuttuğu CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahman Yalçınkaya'nın "tüzük değişikliğini yap" şeklindeki uyarısının hatırlatılması üzerine, "Biz de tüzüğü uygulamaya koyarız. Bu kadar basit. Önce bir yazıyı görelim" şeklinde ilginç bir karşılık verdi.

29 Ekim'deki resepsiyon tartışmaları ve Kılıçdaroğlu'nun katılıp katılmayacağı konusu da basın mensuplarının soruları arasındaydı. Ancak Kılıçdaroğlu, "katılacak mısınız, boykot mu edeceksiniz?" şeklindeki soru üzerine kızgınlığını gizleyemedi ve "'Resepsiyonu niye bu kadar büyütüyorsunuz arkadaşlar.CHPgrubunu serbest bıraktık arzu eden arkadaşlar katılır arzu etmeyenler katılmaz. Sonuçta o kadar büyük bir iş değil ki bu. Bu ülkede yoksulluk var, açlık var. Bu ülkede bir sürü sorun var. Asıl sorunlar onlar ben resepsiyona gitsem ne olur gitmesem ne olur. Parti serbest, isteyen gider istemeyen gitmez. Sayın Cumhurbaşkanı'nın daveti vardır, o davete isteyen katılır, istemeyen katılmaz. Ne böyle bir ön yargımız var ne de Sayın Cumhurbaşkanı'na karşı bir ön yargı besliyoruz. Dolayısıyla bir resepsiyondur. Törene katılacağız ama durum olur, koşullar olur gider katılırız ya da katılmayız. Sınırlama söz konusu değil, arzu eden milletvekillerimiz giderler, katılırlar. Yani böyle bir boykot havamız da söz konusu değil aslında, böyle bir düşüncemiz de yok" diye tepki gösterdi.

Kılıçdaroğlu, "Üniversitelerde başörtüsü sorununun çözümüne yönelik" gündemin hatırlatılması üzerine konuyu "Onu Sayın Başbakan'a sorun, sorduğum iki soru vardı onu sorun lütfen" diyerek kestirip attı.


habervaktim