Meclis'i karıştıran önerge - Video

Kim tarafından hazırlandığı belli olmayan önerge Meclis'i karıştırdı.


Meclis,SayıştayKanunu'nda bazı değişiklikler yapmak için bir süreden beri çalışmalar yapıyor. Genel Kurul, Sayıştay Yasası'nı çıkarmak için çalışırken dün korsan önerge krizi yaşandı. Kim tarafından hazırlandığı belli olmayan bir önergenin milletvekileri arasında dolaştığı iddia edildi.


İddialara göre korsan önerge askeri kanat tarafından hazırlanarak AK Parti'ye kabul ettirilmek üzere Meclis'e gönderildi.

AK Parti Grup Başkan Vekili Nurettin Canikli teklif görüşülürken böyle bir önergenin gelmeyeceği konusunda da net konuştu. Söz konusu önergeyle Sayıştay'ın yapacağı denetimlerin Türk Silahlı Kuvvetleri'nin isteği doğrultusunda yapılması isteniyor.

CHP Grup Başkan Vekili Akif Hamzaçebi kendilerine böyle bir önergenin gelmediğini ve destek vermelerinin de mümkün olmadığını söyledi.MHPGrup Başkan Vekili Oktay Vural da bize gelen böyle bir önerge yok dedi.

Teklifin bu haliyle yasalaşması ile birlikte Türk Silahlı Kuvvetleri ile birlikte Sayıştay'ın denetleyemeyeceği hiç bir kurum da kalmayacak.

Kısa bir süre önceemeklipaşalar için orduevine lüks konutlar yapıldığı iddialarını araştırmak için giden Sayıştay denetçileri orduevinin kapısından çevrilmişti.

SAMANYOLU HABER TV