O ölümler hakkında şoke eden iddia - Video

Deniz Kuvvetleri'ndeki şüpheli intihar ve ölümlerin ardında "casusluk" çetesi mi var?


İddialara göre soruşturmayı yürüten özel yetkili savcı bu sorunun da cevabını arıyor. Gözaltındaki şüpheliler ile ilgili suçlama listesi hayli uzun. Onlardan biri de şüpheli ölümler ve intiharlarla ilgili.

İddiaya göre hayatta olmaları çete için tehlikeli görülen subaylar, - kendi elemanları da olsa - ya intihara zorlanıyor ya da öldürülüyordu. Soru işaratleri ile dolu ilk olay Mayıs 2007'de yaşanmıştı.

Emekli Deniz Albay Birol Atakan trafik kazasında hayatını kaybetti. Atakan,28 Şubatsürecinde Oramiral Güven Erkaya ile çalışmıştı.

İddiaya göre hem "Darbe Günlükleri" ile ilgili çok şey biliyor, hem de Deniz Kuvvetleri'ndeki derin yapılanmanın istekleri doğrultusunda atama ve terfiler yapıyordu.

DöneminGenelkurmayBaşkanı Hilmi Özkök'ü Darbe Günlükleri'nden haberdar ettiği söylenen Albay Ali Belgütay Varımlı da ardında pek çok soru işaret bırakarak hayatını kaybetti.Ergenekonsanıklarında ele geçen notlarda Varımlı'nın "Darbe Günlükleri" ile ilgili ziyaret edilmesi gerektiği yazıyordu...

Yüzbaşı Olgun Vural'ın ölümü ise kayıtlara intihar olarak geçti. Muvazzaf subay, evinde intihar etmeden önce "Bulmacanın parçaları beni gösteriyor ama ben değilim" şeklinde bir not bırakmıştı. Otopsi raporuna göre merminin küçük olması gereken giriş deliği büyük; büyük olması gereken çıkış deliği ise küçüktü.

Güney Deniz Saha Komutanlığı'nda görevli Hakim Yarbay Tanju Ünal da şüpheli şekilde hayatını kaybetti. Makam odasında ölü bulunan Ünal, EskiDeniz KuvvetleriKomutanı Oramiral İlhami Erdil'i yargılayan ve rütbelerinin sökülmesine karar veren askeri hakimdi...

Tabip Yarbay Nursal Gedik de resmi kayıtlara göre intihar etti. Kuzey Deniz Saha Komutanlığı'nda görevli Yarbay Gedik'in komutanlıkta dönen uyuşturucu ve kirli ilişkiler konusunda önemli bilgilere ulaştığı için öldürüldüğü öne sürülüyor.

Şüpheli ölüm vakaları ard arda yaşanmaya devam etti. "Amirallere Suikast Soruşturması"nda adı geçen Yarbay Ali Tatar iddiaya göre hakkındaki suçlamalar sebebiyle kendi canına kıymıştı.

Kısa süre sonra ise Deniz Kurmay Albay Berk Erden, İzmir'de beylik tabancasıyla intihar etti. İddiaya göre albayı ölüme internete düşen eşine ait uygunsuz görüntüler götürmüştü. Ancak parlak bir kariyere sahip albaya kimin şantaj yaptığı hala sırrını koruyor.

Casusluk Soruşturmasının ard arda yaşanan şüpheli ölümleri ne kadar aydınlatacağını zaman gösterecek...
SAMANYOLU HABER TV