29 Ekim'e yağmur engeli


İstanbul'da Vatan Caddesi'ndeki 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı töreni hava muhalefeti dolayısıyla Pazar gününe ertelendi.İstanbul- Cumhuriyetin 87. kuruluş yıl dönümü yarın tüm yurtta, KKTC'de ve dış temsilciliklerde törenlerle kutlanacak.
İstanbul'da Vatan Caddesi'nde yapılacak 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı töreni ise hava muhalefeti dolayısıyla Pazar gününe ertelendi.
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Boğaz'da yapılacak havai fişek gösterisi ve Cumhuriyet Balosu'nda ise bir aksama olmayacağını bildirdi.
Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında Ankara'da ilk tören, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün başkanlığında, devlet erkanının katılımıyla Anıtkabir'de yapılacak. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, daha sonra TBMM'de kutlamaları kabul edecek.
Kutlamalar kapsamında Atatürk Kültür Merkezi tören alanında resmi geçit töreni gerçekleştirilecek.
Ulus'taki Atatürk Anıtı'nda da saat 13.00'de tören düzenlenecek. Törene okulların bayrak ve flama grupları ile öğrenciler katılacak.
Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Ankara'da çeşitli etkinlikler de planlandı. Ankara'daki Panora, Ankamall, Kentpark, Arcadium, Vialife, Antares alışveriş merkezlerinde bando konserleri organize edilecek.
Bursa'da da hava muhalefeti nedeniyle 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı programının tören bölümünde değişiklik yapılırken, gösteriler 31 ekim pazar gününe ertelendi.


Cumhuriyet