'Üçüncü bir köprü yapılmalı'


Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, Keçiören ilçesinin trafik sorununun çözümü için üçüncü bir köprü yapılması gerektiğini bildirdi.
Ankara- Mustafa Ak, Keçiören'de ikamet eden akademisyen, gazeteci ve yazarlarla Estergon Kalesi'nde biraraya geldi.
Ak, burada yaptığı açıklamada, Keçiören'in 800 bin nüfusuyla Türkiye'nin en büyük ilçeleri arasında yer aldığını belirtti.
Bu toplantıda ortak aklın ortaya çıkarılmaya çalışılacağını ifade eden Ak, ''Yaşadığınız şehirle ilgili düşüncelerinizi öğrenmek istiyoruz. Çünkü sizlerin düşünceleri bizler için hem yön verici hem de yapmak istediklerimizi etkileyici güce sahip'' dedi.
Keçiören ilçesinde trafik sorununun ne zaman çözüleceğinin sorulması üzerine Ak, Keçiören'de yaşayan vatandaşların, işe gidiş-geliş saatlerinde yaşadıkları ulaşım sorununun yıllardır devam ettiğini söyledi.
İlçeyi fiziki yapısı itibariyle huniye benzeten Ak, şöyle konuştu:
''Esas nüfus, arka tarafta, ama merkeze bağlanan iki ana arter var; biri Fatih Köprüsü üzerinden, diğeri Etlik üzerinden. Bu ikisinin alternatifini oluşturmuş değiliz. İkisinin dışındaki alternatifler, diğer ilçelerin üzerinden geçilerek merkeze ulaşılabilen yerlerdir. Dolayısıyla özellikle belli saatlerde yoğunluk yaşıyoruz. Şehrin içindeki ulaşımda da artan nüfusa eş bir şekilde cadde oluşturulmadığı için içeride ulaşım sıkıntısı yaşıyoruz. Bununla ilgili Fatih Köprüsü ile Etlik kavşağının arasında bir üçüncü köprünün, Basınevleri kavşağından Selçuklu Caddesi'ne geçişi sağlayacak şekilde alternatif yol güzergahı yapılması konusunu Büyükşehir Belediyesine ilettik.''AA