Gazetelerde Bugün


Cumhuriyet Gazetesi'nin manşetinde "Cumhuriyet yıkılmaz" başlığı altında Cumhuriyet'in 87. yıl kutlamalarına yer veriliyor.


CUMHURİYET

Cumhuriyet yıkılmaz

Aklın, bilimin, özgürlüğün, bağımsızlığın, çağdaşlığın Türk halkının yaşamına girişinin 87. yılını kutluyoruz.


SÖZCÜ
Yüreğimizi sızlatan tablo
79 yılda yapılanı 8 yılda sattılar! akp, Atatürk döneminden itibaren binbir güçlükle yaratılan kârlı kuruluşları yabancıya ve yandaşa sattı.

HÜRRİYET

Telekulakta sürpriz vekil

Yargıda rüşvet soruşturmasında telefon dinlemelerine AK Parti Isparta Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç de takıldı. Cinayet nedeniyle müebbet hapse çarptırılan bir tanıdığının Yargıtay’a gelen dosyası için devreye girdiği ortaya çıkarken, telefon konuşmalarındaki rüşvet imaları dikkat çekti.

MİLLİYET

Katil değil çevreci

Enerji Bakanı Yıldız'ın konuştuğu panele katılan Derelerin Kardeşliği Platformu sözcüsü Ömer Şan'ı toplantı boyunca 4 sivil polis takibe aldı.


VATAN

Bu kadar ucuz mu?

Kumandayı öğrenciye verdi yolcular ölümden döndü.


RADİKAL

Hükümetle temas yok

Murat Karayılan ABD ile 2003-2004 arası temaslarının olduğunu, daha sonra bağlantının kesildiğini anlatıyor ve ekliyor: ABD ve AB Kürt sorununu çözmek istese, çözer. Ama çözmek istemiyorlar.

AKŞAM

35 bin özel cezaevi

ABD'de yıllardır uygulanan elektronik kelepçe sistemi Türkiye'ye de geliyor. Adalet Bakanı Sadullah Ergin'in gündeme getirdiği projeyle yaklaşık 35 bin kişinin tahliye edilmesi ve günlük yaklaşık 1 milyon 100 bin lira tasarruf yapması planlanıyor.


HABERTÜRK

Aselsan ölümleri casus dosyasında

Milli askeri projeler üzerinde çalışan deşifre uzmanı 3 mühendisin şüpheli intiharı, askeri casusluk soruşturmasında incelemeye alındı.

SASAH

Türk Siber Kuvvetleri

MGK bildirilerine ilk kez yansıyan siber tehditle mücadele için ulusal çapta savaş başlatılıyor. Pentagon'unkine benzer, kendi bütçesi olan, özerk bir Siber Ordu Komutanlığı kurulacak.

POSTA

Cumhuriyet 87 yaşında

Cumhuriyetin 87'nci kuruluş yıl dönümü tüm yurtta, KKTC'de ve dış temsilciliklerde törenlerle kutlanacak.

BİR GÜN

Öğrenciye gaddar TOKİ'ye bonkör
Öğrencileri üniversiteye sokmayarak gündeme gelen Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörü, TOKİ ile imzaladığı arsa protokolüyle üniversiteyi 9 milyon TL zarara soktu.

YENİ ŞAFAK

O kız şimdi karşınızda

Aldığı puanla istediği üniversiteye girmek yerine başörtüsü nedeniyle Muş Üniversitesi'ni tercih eden Rukiye Işık, herkesi duygulandırdı. Başörtülü olduğu için okuyamadığı sıkıntılı süreci anlatan Işık, "O kız şimdi karşınızda üniversite birincisi olarak bu konuşmayı yapabiliyorsa bunu sağlayanlara teşekkür eder" dedi.

ZAMAN

Darbe Günlükleri, Ergenekon dosyasından kaçırılıyor

Darbe Günlükleri'nin ilginç bir süreçle Ergenekon'dan çıkarılıp Ankara'ya gönderilmesi hukukçuların tepkisini çekti. "Ergenekon'da görev almayan bir savcının yetkisizlik kararı, günlüklerle Ergenekon arasındaki güçlü irtibatı ortadan kaldırmaz." diyen hukukçular, Danıştay cinayetinde olduğu gibi soruşturmanın yine İstanbul'da tamamlanması gerektiğine dikkat çekiyor.
Cumhuriyet