Yağmur iki can aldı

Annesiyle çıktığı tahta köprünün çökmesi sonucu bir bebek ve yağış nedeniyle dereye uçan kamyondaki işçi kaybolduKocaeli'de aşırı yağış sonucu oluşan sele kapılan kamyonette bulunan 2 kişiden biri kayboldu, boğulma tehlikesi geçiren diğer kişi ise hastaneye kaldırıldı.

Orta Mahalle Fatih Caddesi'nde seyir halinde bulunan İlhami Nemli idaresindeki 41 NL 609 plakalı kamyon, sel sularına kapıldı. Fındıksuyu Deresi'ne sürüklenen kamyonun sürücüsü Nemli, kendi imkanıyla dereden çıkmayı başardı. Kamyonda bulunan evli ve 2 çocuk babası Erol Ay ise sel sularında kayboldu. Boğulma tehlikesi geçiren Nemli, Kocaeli Devlet Hastanesine kaldırıldı.

Erol Ay'ın cesedi olay yerinden yaklaşık 700 metre aşağıda vatandaşlarca bulundu
Öte yandan Kocaeli'nin Karamürsel ilçesinde, üzerinde hatıra fotoğraf çektirmek istedikleri tahta köprünün çökmesi sonucu bir anne ve iki çocuğu sel sularıyla coşan dereye düştü. Anne ve bir çocuğu kurtulurken, bir kız çocuğu suya kapılarak kayboldu.
Karamürsel'in Yalakdere Deresi üzerine bulunan Başdeğirmen Alabalık Tesisileri'ne giden bir aile buradaki tahta köprünün üzerine çıkarak fotoğraf çekmek istedi.
Çekim sırasında tahta köprünün çökmesi sonucu anne ile 2 kızı dereye duştu. Anne ve büyük kızı kendini kurtarırken 3 yaşındaki çocuk sulara kapıldı. Olay yerine giden arama kurtarma timleri çocuğu arama çalışmalarına başladı.
(habertürk)