Arınç'tan TSK ve CHP'ye mesaj


Genelkurmay ve CHP''nin resepsiyona katılmamasını eleştiren Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Oktay Ekşi'ye de sert tepki gösterdi.Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Hürriyet gazetesi Baş Yazarı ve illegal Basın Konseyi Başkanı Oktay Ekşi'nin istifasını yetersiz buldu ve ''Sanırım başyazarlıktan istifa etti. Sayın Ekşi'nin, Basın Konseyi Başkanlığından istifa etmesini daha uygun buluyorum'' diye konuştu." dedi.

Arınç, Genelkurmay ile CHP'nin Çankaya Köşkü'ndeki Cumhuriyet resepsiyonuna katılmamasına ise "TSK ve CHP'nin katılmama konusunda yanyana gelmesi düşündürücüdür. TSK'nın farklı resepsiyon vermesi şık ve doğru değildir, kurumu yıpratır" şeklinde tepki gösterdi...

Arınç, ''CHP'nin gözü askerde, kulağı Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı'nda olacaksa böyle bir parti hiçbir zaman demokrat olamaz, hiçbir zaman sivil olamaz, hiçbir zaman da iktidar olamaz. Bu resepsiyon ve bu türban konusunda söyledikleri Cumhuriyet Halk Partisinin hala 1930'lu yıllardaki gibi gözünün askerde, kulağının Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı'nda olduğunu gösteriyor'' dedi.


habervaktim