Bahçeli, Başbakan'a ağır sözler


Bahçeli, Başbakan Erdoğan'ı PKK ile aynı çizgide buluşmakla suçladı.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, bütün ülkücüleri MHP çatısı altında birleşmeye çağırdı. Bahçeli, PKK ile aynı çizgide buluşmakla suçladığı Başbakan Erdoğan'a "Elini ülküdaşlarımızın üzerinden çek" diye seslendi.

"Millet ve Devlet Bekası İçin Güç Birliği" toplantısında konuşan Bahçeli genel seçim çalışmalarını başlattı. Bahçeli, tek başına iktidar istedi ve hedeflerinin Türkiye'yi 2023 yılında lider ülke konumuna taşımak olduğunu söyledi. Ülkücülerin geçmişte yaşadığı sıkıntıları anlatan Bahçeli, "Kutlu davamızın mücadele tarihinde aramızda bulunmuş, emeği ve hizmeti geçmiş, ancak çeşitli nedenlerle ayrı ve uzak kaldığımız, bütün dava arkadaşlarımı, Türkiye'nin bugün geldiği tarihi yol ayrımında Milliyetçi Hareket Partisi'ne dönmeleri için çağrıda bulunmak istiyorum." dedi. Kapı ve gönüllerinin herkese ardına kadar açık olduğunu dile getiren Bahçeli, vatan ve millet sevgisi ve Türkiye'nin onurlu ve huzurlu geleceği ortak paydasında aynı duyguları, hassasiyetleri ve endişeleri paylaştıkları, başka siyasi partilere oy veren, siyaset yapan veya mensup olan kardeşlerimizi de "Millet ve Devlet Bekası İçin Güçbirliği"ne davet ettiklerini ifade etti.

Türkiye Cumhuriyetinin kurulduğundan bugüne kadar hiç bu kadar karanlık ve tehlikelerle dolu bir dönemden geçmediğini iddia eden Bahçeli, milletin hiç bu kadar sıkıntılarla dolu bir döneme muhatap olmadığını, ihanetin hiç bu kadar başıboş bırakılmadığını ve vatanın hiç bu kadar sahipsiz kalmadığını savundu. "Cumhuriyeti yıkmaya, milletimizi parçalamaya ve geleceğimizi karartmaya hazır olan mihraklar emel ve eylem birliği içinde zehir saçmaktadır." diyen Bahçeli, "Türkiye'yi yönetenAKPiktidarı bunlarla kol koladır ve destek çıkmaktadır. Geleceğimizi imha etmeye kararlı olan odaklar AKP'yle aynı tarafta buluşmuşlardır." dedi.

"HER SORUN KAŞINDI"

AK Parti'yle birlikte krizlerin normalleşme, devlete meydan okumanın özgürleşme, yoksulluğun rahatlama, yıkımın açılım, bölücülüğün insan hakları, eşkıyalığın kimlik arayışı, farklılaşmanın ise sözde kucaklaşma olarak çarpıtıldığı aldatma ve kandırmadan ibaret bir dönem yaşandığını iddia eden Bahçeli, şunları söyledi: "Her tarafı saran çürümüşlük, çöküntü, çözülme ve çöküş hali Recep Tayyip Erdoğan'ın başbakanlığında zincirlerinden boşanmıştır. Başbakan Erdoğan ve yol arkadaşları, yolsuzluk ve hırsızlık yapanlarının hamiliğini ve bölücülerin kılavuzluğunu yapmaktan asla utanmamışlardır. ABD ve AB'ye tam teslimiyet içinde, küresel cinayet projelerinin eşbaşkanlığını ve taşeronluğunu yapmaktan ar etmemişlerdir. Ve bunun da üstünü 'itibarımız arttı, sözümüz dinlendi, medeniyetler buluştu', hezeyanlarıyla örtmeye çalışmışlardır. Her fırsatta ve tartışma konusunda, milletimiz cephelere bölünmüş, kamplara ayrılmış ve sosyal yapısı ağır hasara uğramıştır. Huzursuzluk ve gerginlik kaynağı haline gelen toplumsal sorun ve sıkıntılar ortak akıl, karşılıklı hoşgörü ve iyi niyetle bir türlü çözüme kavuşturulamamıştır. Üstelik her sorun alanı hükümetçe kaşınmış, kanatılmış, istismar edilmiş ve kangren haline getirilmiştir. Başörtüsü sorunu bunlardan birisidir. İnanç guruplarımızın sorunları bunlar arasındadır. Şimdi de bu kervana ana muhalefet CHP'de katılmış ve AKP'nin yanında yer ve pozisyon almıştır."

"HER OCAĞA BİR ATEŞ DÜŞTÜ"

Terörle mücadele ve cesaret kazanan etnik tahriklerin AK Parti'nin en karanlık tarafı olduğunu ileri süren Bahçeli, 8 yıl içinde terörün sıfır noktasından hızla tırmandığını ve hain eylemleriyle ölüm saçtığını söyledi. Analar ağlamasın sloganı dağdaki caniyi gözetirken, Mehmetçiği hiç umursamadığını iddia eden Bahçeli, "Analar AKP'yle daha çok ağlamış, ağıtlar daha çok yakılmış; gelinler, bacılar, evlatlar, babalar feryat etmiştir. Bayrağa sarılı şehitler vatan topraklarına açılım denilen rezaletin gölgesinde verilmiştir. Her ocağa bir ateş düşmüştür. Ancak Başbakan Erdoğan için terör bir provokasyondur. Sekiz yıllık icraatlarına bir tepkidir. AKP'nin hizmetlerini çekemeyenlerin tertibidir. Bu kafa yapısının teröre bakışı işte budur. Milletimiz kan ağlamış, ama Başbakan hala meseleyi tam olarak kavrayamamıştır. Referandum öncesinde, AKP'nin İmralı canisiyle ve terör şebekesiyle pazarlık yaptığını söylediğimizde Başbakan kendini kaybetmişti. Ağzından hakaretler dökülmüş ve bizim bu iddiamızı şerefsizlikle suçlamıştı. Artık canilerle yapılan pazarlıkların bütün yönleri kamuoyunda ifşa ediliyor. Kandil'deki bölücü elebaşlarının kirli beyanatları gazetelerde çarşaf çarşaf yer buluyor. Hükümetin PKK'yla müzakere ve mütareke arayış ve çabaları tüm çirkinliğiyle ortaya çıkıyor. Başbakan Erdoğan binlerce yıllık Türk devlet geleneğini, kendisinin yetiştiği kabile anlayışıyla bir görüyor. Coğrafyaları kumaş gibi kesen Türk milletini ve devletini çapulcularla aynı seviyeye indiriyor. Teröristleri umutlandırıyor, federasyona giden rezil sürecin kurdelesini kendi elleriyle kesiyor. Peki, bizim iddiamızı şerefsizlikle suçlayarak reddeden Başbakan, bundan sonra şereften nasıl bahsedecektir? Siyasi namus ve haysiyeti ağzına nasıl alacaktır? PKK'yla görüşmek, mutabakat arayışlarında bulunmak, teröristlere af için zemin hazırlamak ve Avrupalı dostlarının, İmralı canisinin siyasete girmesini tavsiye etmelerine sessiz kalmak şerefli bir duruş mudur?" diye konuştu.

Sıfır sorun adı verilen garabet politikalar sonucunda Türkiye'nin onurunun zedelendiğini, devletin ABD ve AB güdümüne sokulduğunu iddia eden Bahçeli, Kıbrıs'ta Rumlara, Irak'ta Barzani'ye, Kafkasya'da da Ermenilere teslim olunduğunu savundu. Bahçeli, Kerkük'ü, Türkmenleri, Bakü'yü, Dağlık Karabağ'ı, Azerbaycan'ı, Batı Trakya Türklüğünü unuttuğunu ve bunlara sırt çevirdiğini ileri sürdü.

REFERANDUM VE SONRASI

"Millet ve Devlet Bekası İçin Güç Birliği" yaparak Türkiye'yi ayağa kaldıracaklarını vurgulayan Bahçeli, "Bundan eminim ve asla şüphe duymuyorum. Allah'a çok şükür veremeyeceğimiz hiçbir hesabımız yoktur. Referandumdan sonraki gelişmelere baktığımızda ne kadar haklı ve doğru bir tercihte bulunduğumuz çok daha iyi anlaşılmıştır. Nitekim Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu'nun yeniden teşkiliyle ve Anayasa Mahkemesi'ne yapılan seçimlerle geçmişteki sözlerimizin isabeti bir kez daha teyit edilmiştir. Gelişmeler, Başbakan'ın amacının; üstünlerin hukukuna son vermek değil; AKP hukukunun üstünlüğünü tescil etmek olduğunu göstermiştir. Maske düşmüş ve hükümetin art niyetli suratı artık deşifre olmuştur. Değişikliklere verilen evetler, terörü temize çıkaracak ve İmralı canisine siyaset yolunu açacak bir ruhsat da değildir. Kim aksini düşünüyorsa bilsin ki ihanetin ortağıdır, hıyanetin yol arkadaşıdır. Bizi kandan besleniyorlar diyerek itham eden Başbakan Erdoğan, asıl kendisinin kandan medet umduğunu söz ve politikalarıyla ispat etmiştir." şeklinde konuştu.

Referandum öncesinde partilerine ve dava arkadaşlarına akıl almadık iftiralar atıldığını iddia eden Bahçeli, özellikle 12 Eylülle hesaplaşmak adına üzerlerinden kara bir propaganda yapıldığını savundu. Kutlu hatıralarınınAK Partive Başbakan tarafından istismar edildiğini iddia eden Bahçeli, "Her gün bir televizyon ekranından, kerameti kendinden menkul ve eski sıfatıyla AKP saflarında yer bulmuşlar, partimizin referandumdaki hayır tercihini eleştirdi. Yandaş basın ve kalem sahipleri kinlerini kustular ve bize 12 Eylül'le ilgili akıl vermeye yeltendiler. Şerefli mensuplarımıza her fırsatta kafatasçı, uluyanlar, ******* ırkçı, mafya, namaz kılmayanlar diyerek, aslında kendisinin ve yanında bulunanların sıfatlarını sayan Recep Tayyip Erdoğan birden bire Ülkücü kardeşlerim diyerek sahte nedamet gösterileri yaptı. Başbakan Erdoğan hatta işi daha da ileri götürüp, Meclis Grup toplantısında rahmetli dava şehidimiz Mustafa Pehlivaoğlu'nun mektubunu okuyarak timsah gözyaşları döktü." dedi.

"ELİNİ ÜLKÜCÜDAŞLARIMIZDAN ÇEKMELİDİR"

"Ülkü şehitlerin mücadelelerini anlamanın şerefli isimlerini ağzına almak PKK'yla aynı çizgide bulaşan, milletimizi otuz altıya bölen bir zihniyetin haddi değildir." diyen Bahçeli, şöyle devam etti: "12 Eylül'ün acılarını yaşamamış, hiçbir sıkıntı çekmemiş, sadece yeşil sahalarda top koşturmuş olan Başbakan Erdoğan elini dava şehitlerimizden ve ülküdaşlarımızdan çekmelidir. Kirli niyetler, karanlık odaklar, katil eller, Türklük değerlerine ve İslam inancına düşman çevreler biz ağlarken arkamızdan gülüyordu. Allah'ın izniyle artık bunlara öyle bir şamar indirelim ki, pişmanlık duyan bunlar olsun; Milliyetçi Hareket iktidar olsun, şehitlerimiz yattıkları yerlerde huzur bulsun."

Türk milletinin tarihi bir yol ayrımına, ülke ve millet olarak kaderini belirleyecek bir kavşağa geldiğini dile getiren Bahçeli, 2011 seçimlerinin Türkiye ve Türk milleti için her anlamda bir kader seçimi ve Türkiye'nin son şansı olduğunu savundu. "Aziz milletimiz nasıl bir gelecek beklentisi içinde olduğuna ve nasıl bir Türkiye'de yaşamak istediğine seçim sandığında yapacağı tercihle karar verecektir." diyen Bahçeli, her bakımdan güçlenme ve kalkınma hamlesi yapacak olan Türkiye'yi 2023 yılında lider ülke konumuna taşımayı hedeflediklerini vurguladı.CİHAN