CHP'den ilginç savunma!


CHP, siyasiler ile toplumun saygın kişilerine mizah adı altında hakaret edilen 'edepsiz' sergiye ilginç savunma yaptı.

Sanal âlemde alay konusu oldular
CHP'de edebin bittiğinin resmi !
CHP'nin edepsiz sergisi kaldırıldı !


CHP Parti Sözcüsü ve Genel Başkan Yardımcısı Hakkı Süha Okay, toplumun saygın kişilerine yönelik mizah adı altında hakaretin yapıldığı sergiyi tasvip etmediklerini ifade etti. Okay, serginin içeriğiyle ilgili bilgileri olmadığını, sadece 'AKP'nin eziyetleri' başlığından haberdar olduklarını söyledi.

CHPParti Sözcüsü ve Genel Başkan Yardımcısı Hakkı Süha Okay, Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. Okay, sergiyi gezdikten sonra içeriğini gördüklerini anlatarak; Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun sergiye ilişkin rahatsızlığını dile getirdiğini belirterek, serginin kaldırıldığını ve gerekli tavrın konulduğunu savundu. Açılışını Kılıçdaroğlu'nun yaptığı CHP Genel Merkezi'ndeki sergi 4 gün sonra bugün kaldırılmıştı.

MYK'daYargıtayCumhuriyet Başsavcısı'nın tüzük değişikliğine ilişkin yolladığı yazının ele alındığını dile getiren Okay, rahmetli Bülent Ecevit ile ilgili bir toplantı yapacaklarını söyledi.

Gazetecilerin sorularını cevaplayan Okay, tüzüğün uygulamaya girmesine ilişkin değerlendirmeler yapıldığını belirterek, kimsenin bu konuda görevlendirilmediğini söyledi. Yalan haberleri üretmenin, bazı kurumlar için sanat haline dönüştüğünü savunan Okay, bu haberleri yapanları kınadıklarını ifade etti. Parti Meclisi'nin yetkileri bulunduğunu ve ayın üçünde toplanacağını anlatan Okay, tüzük değişikliğine ilişkin konuyu Parti Meclisi'nin gündeme getirip tartışabileceğini belirtti. Tüzük üzerinden yapılan tartışmaların partiye zarar verdiğini savunan Okay, partiyle ilişkisi kesilenlerin değerlendirmelerine ise bir anlam veremediğini ifade etti.

İstanbul'da yaşanan canlı bomba saldırısıyla ilgili değerlendirmelerde de bulunan Okay, terörün haklısının olmayacağını, kanlısının olduğunu vurguladı. Terörle mücadelenin teröristin anlayacağı dilden olması gerektiğinin altını çizen Okay, müzakere ile sonuç alınamayacağını kaydetti. Gelinen noktada terörün can yakmaya devam ettiğini anlatan Okay, "Faili belirlenmiştir. Hangi eller tarafından yönetildiği bellidir. Terörle mücadelede asla taviz verilmemelidir." dedi.


VİDEO...

CİHAN