CHP fena karıştı! - Video


CHP'de tüzük çatlağı giderek büyüyor. Partinin önde gelen hukukçularından Konya Milletvekili Atilla Kart, parti yönetimine uyarıda bulundu.

Genel Başkan'ın değiştiği son Kurultay'dan beri CHP'de sular durulmuyor. Parti'deki huzursuzluğun en önemli görünür sebeplerinden biri eski Genel BaşkanDeniz Baykaldöneminde değişen ancak uygulanmayan Parti Tüzüğü.

Parti içinden çok sayıda isim 2008 yılında değişen tüzüğün uygulamaya geçilmemesinden rahatsız olduğunu her fırsatta dile getiriyor.CHPİstanbul Milletvekili Ali Topuz Meclis'te düzenlediği basın toplantısında Olağanüstü Tüzük Kurultay için çağrı yaptı. Tüzüğün uygulanmaması halinde tehlikenin kapıda olduğunu söyledi.

CHP'nin önde gelen hukukçu isimlerinden Konya Milletvekili Atilla Kart ise partiyi bekleyen daha önemli bir tehlikeye dikkat çekti. Kart yazılı açıklamasında; "CHP'ye kapatma davası gelebilir" dedi.


VİDEO...
CHP'li Kart, tüzük ihlalinin Parti yönetimindeki bilgi eksikliğinden kaynaklanmadığını, bunun sebebinin kişisel hesaplar olduğunu belirtiyor. Parti içinden gelen bu önemli uyarıya rağmen CHP yönetimi kurultaya yanaşmıyor. Tüzük değişikliğinin yapılacağını belirten ve bu noktada hazırlıklara başlayan CHP yönetimi Kurultay sözünü ağızlarına bile almıyor. Öte yandanİstanbulİl Örgütü'ne üye olan beş genç, ''Yeni tüzüğün uygulanmasını engellediği, CHP'yi hazine yardımından mahrum bırakacak uygulamalar yaptığı ve partiyi seçime sokmama riskiyle karşı karşıya bıraktığı" gerekçesiyle Genel SekreterÖnder Savhakkında suç duyurusunda bulundu.


SAMANYOLU HABER TV