Hürriyet'ten bir garip manşet


Taksim'deki hain saldırıyı hangi örgütün gerçekleştirdiği, maşaların arkasında hangi devletlerin olduğu sorgulanırken, Hürriyet bugün ilginç bir manşetle çıktı okuyucularının karşısına.Hürriyet manşetten “Dünyadan Taksim isyanı” başlığı altında, ABD ile İsrail'in Taksim'deki saldırıyı sert bir dille kınadığına vurgu yaptı.

Terör saldırıları karşısında ülkelerin mesaj yayınlayarak, diplomatik bir dille “acınızı paylaşıyoruz” demesi uluslar arası ilişkiler gereği ve Taksim'deki olay sonrası da böyle oldu.

Türkiye'de yaşanan daha önceki terör saldırılarının ardından da bu iki ülke başta olmak üzere Avrupa ülkeleri mesaj yayınlayarak, her zaman acımızı paylaştılar!

ABD ile İsrail'in Taksim'deki patlama sonrası mesaj yayınlamalarının hiçbir haber değeri bulunmazken, Hürriyet'in bunu manşetine çekmesi dikkat çekti.

Özellikle bu iki ülkenin terör örgütü PKK'ya verdikleri destek biliniyor.

Hem Amerika'nın hem de İsrail'in terör örgütü PKK'yla içli dışlı olduğu haberleri her zaman gündemde oldu.

Nitekim, bombadan bir gece önce bazı ABD'lilerin Taksim'deki Cadılar Bayramı kutlamasını iptal ettiği ortaya çıktı ve bu bilgi de hayli dikkat çekiciydi.

Taksim'deki hain saldırıyı hangi örgütün gerçekleştirdiği, maşaların arkasında hangi devletlerin olduğu sorgulanırken, “Amerika önceden biliyordu” iddiasını hiç görmeyen Hürriyet'in “ABD ile İsrail'den kınama” manşetini atması akıllara “Hedef mi saptırılıyor” sorusunu getirdi.


habervaktim