Unutma, oğlun da askere gelecek !


Askerlerin sorunlarını yazan Sevilay Yükselir'i oğluyla tehdit ettiler!

Yesinler sizin tehdidinizi!

Bazılarınız beni e-posta yağmuruna tutuyor;
Bazılarınız gördüğü yerde durdurup, "Devam edin lütfen şu askerlik meselesine. Şimdiye kadar hiç kimse bu kadar açık yazmadı. Bu kadar net haykırmadı" diyor.
Bazılarınız ise, "Sorunu sadece geri hizmette görev yapan askerlerin sorunu olarak almayın lütfen. Türkiye'de mecburi askerlik başından sonuna sorun. Ülkede istihdam edilmeyi bekleyen bu kadar genç varken, neden insanlar gönüllülük temelinde askerliğe alınmıyor? Neden insanlar 'vatan borcu' adı altında bu görevi yapmaya mecbur bırakılıyor? Lütfen bu konulara da değinin" diyor.
Bütün bunların yanı sıra bazıları da, "Kocan askerlik yaptı ama unutma oğlun da eni konu askere gelecek! O zaman bu yazdıklarını ona hatırlatırız!" deyip aleni tehdit ediyor.
Neden? Çünkü yıllardan beri konuşulmaması, tartışılmaması için üzerine kalın bir örtü örtülen bir mesele üzerine, "Hadi şu örtüyü kaldıralım artık" dedim.
İnanıyorum ki ben iyi bir şey yaptım. Yapmaya da devam edeceğim.
Birileri, densiz ve dengesiz birileri beni biricik oğlum üzerinden tehdit etmeye devam etse de ben durmayacağım!
Emin olunuz ki fırsatını buldukça, 'Vatan borcu' ödesinler diye göreve gönderilen o çocukları hizmetçi gibi kullanan paşaların hanımlarına ve bizatihi kendilerine sesleneceğim;
Yani, "Lütfen az yiyin de kendinize birer hizmetçi tutun!" diyeceğim...

Mehmetçik yerine çay otomatı!

Dün bir okurumdanelektronikmektup aldım. Okurum, "Hep düşünürdüm TSK'ya neden asker yetmiyor' diye. Bugün buldum nedenini" demiş ve başına gelen bir olayı aktarmış.
Aynen sizinle paylaşıyorum efendim: "Askerlik şubesine gittim. 9.30'da girdiğim şubeden 11.30'da çıktım. Sebep sistemler yavaş! Denizaltıları 50 yıllık, tankları 30 yıllık olan ordununbilgisayarsistemleri hızlı işlese şaşardım. Ortada 2 tane er çay servisi yapıyor. Astsubay gelen evraklara kaşe vuruyor. Şube başkanı bir yandan bilgisayarda okey oynayıp, bir yandan evrak imzalıyor. Hatta evraklarımın yarısını imzaladıktan sonra taş çekti, taş attı ve imzalamaya devam etti. Bakın önemli bir tespitimi aktaracağım size. Bu ülkede askere askerlik yaptırılmadığı sürece bu açık bitmez. Mesela askerlik şubelerine doğru düzgün çalışan bilgisayar alıp, imza işlerini azaltsanız, bir de çay otomatı koysanız inanın asker ihtiyacı %10-15 azalır!"

SEVİLAY YÜKSELİR - SABAH