Kılıçdaroğlu mesaj yayınladı


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Partisi'nin il, ilçe ve belde başkanları ile partililere yönelik bir mesaj yayınladı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yeni yönetimi belirlemesinin ardından partisinin il, ilçe ve belde başkanları ile partililere yönelik bir mesaj yayınladı.CHPtüzüğünün gereğini yerine getirdiklerini ve görev dağılımı yaptıklarını dile getiren Kılıçdaroğlu, "Beni buraya örgütüm getirdi, tek güvendiğim de örgütümdür. Onun vereceği her karara saygı gösteririm." ifadelerini kullandı.

Cumhuriyeti kuran partilerinin demokratik, laik, sosyal hukuk devletinin savunucusu olduğunu ifade eden Kılıçdaroğlu, hukuk devletinden yana olduklarını,YargıtayCumhuriyet Başsavcısı'nın uyarısını dikkate alarak hukuka saygılarını gösterdiklerini kaydetti. Tüzüğün Genel Başkana verdiği yetki ve sorumluluğun gereğini yerine getirdiğini anlatan Kılıçdaroğlu, mesajında şu ifadeleri kullandı: "Koltuklar insanlara sürekli otursunlar diye verilmez. O koltuklar halka hizmet için verilir. Oralar ne benim babamın malıdır, ne de birilerinin. Biz o koltuklara halka hizmet etmek için oturduk ve o koltukların halkını vereceğiz. Bana verilen bir yetki var, bana verilen bir görev var. Görevi veren kurultaydır. Bana deniyor ki, sen tüzüğün verdiği yetkiler çerçevesinde görevini kullanacaksın, görevini yapacaksın. Tüzük meydanda, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısının yazısı meydanda, verilen süre meydanda. Tespitimizi yaptık, saptamalarımızı yaptık. Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığına konuyu ilettik. Geldiğimiz bu noktada halkımıza şu vaatte bulunuyoruz. Cumhuriyet Halk Partisinin yeni yönetimi tek ses, tek yürek olacaktır. Başarısız olduğumuz zaman hiç endişe etmeyin, koltuklarımıza saplanıp kalmayacağız. Başarısız olduğumuz zaman gideceğiz, yerimize yeni arkadaşlarımızı getireceğiz, yeni arkadaşların da hizmetinde olacağız. O koltuklar bize sürekli oturalım diye verilmedi. Biz halkımıza güveniyoruz, halkımıza inanıyoruz. Hizmet etmek istiyoruz. Hiç kimse bir partinin içinde korku kanalları, korku koridorları yaratmamalı. Buna izin vermeyeceğiz. Herkes özgürce düşüncesini söyleyecek. Biz demokrasiyi Türkiye'ye getireceğiz ve göreceksiniz parti içi demokrasiyi de sağlayacağız. Tüzük kurultayını da söz verdim. Yeni bir tüzük için söz verdim. Türkiye'ye demokrasiyi getiren Cumhuriyet Halk Partisi partiye demokrasiyi getirecektir. Var olan tüzükteki bütün eksiklikleri gidereceğiz. Öyle blok liste değil çarşaf liste getireceğiz. Öyle başkanlık divanının önünde Genel Başkan değişsin diye insanlar gelip imza atsınlar. Bunu da kaldıracağız. Yok böyle bir şey. İnsanın hakkına, düşüncesine, özgürlüğüne, özgürce düşüncesini dile getirmesine, özgürce yazmasına hep olanak vereceğiz. CHP Genel BaşkanıKemal Kılıçdaroğluolarak herkesten, hepinizden, her partilinin ve yurtseverin CHP'de ki korku duvarlarından sonra Türkiye'deki korku imparatorluğunu yıkmak için el ele vermesini omuz omuza çalışmasını istiyorum. Çünkü size güveniyorum. Tek güvencemin örgütüm olduğunu biliyor hepinize saygı ve sevgilerimi sunuyorum."CİHAN