Arıtman'ın içi acıyor!


CHP'de yaşanan iç savaş, milletvekillerini de rahatsız etti.Partide yaşananlara en büyük tepki, eski Genel Başkanı Deniz Baykal'a yakınlığıyla bilinen İzmir Milletvekili Canan Arıtman'dan geldi.

Arıtman, partide yaşananları, "Çok üzgünüm, içim acıyor. Baykal'sız CHP'nin hali bu." sözleriyle değerlendirdi.

Seçime yakın bir süreçte partinin içine düştüğü durumu değerlendiren Arıtman, "Birileri, Türkiye'nin siyasetini dizayn etmek adına Baykal'a karşı komplo yapıldığı zaman dik durmayanlar, genel başkana sahip çıkmayanlar haksız. Baykal'ın neler başardığı bir kez daha görüldü. Kolay lider olunmuyor. Ortada yasal bir sorun da var. Görevi biten merkez yönetim kurulunun yaptığı işlemler hukuk dışı görünüyor. Görevden alma ve atamalar hukuk dışı." şeklinde konuştu.

EskiCHPİzmir İl Başkanı Kemal Karataş ise genel merkezdeki yapılmanın il ve ilçe örgütlerine yansıyacağını savundu. Karataş, "Deniz Baykal'a komplonun ardından çok kısa zamanda oldu bittiyle biraraya gelen gruplar, partiyi kaosa sürükledi. En kısa zamanda seçimli kurultay yapılarak, Baykal'ın engin deneyimlerinden faydalanıp onun önerileriyle bir çıkış yolu aranmalı. 'Baykal gitsin, CHP iktidar olacak' şeklindeki sahte propagandaların geçersizliği ortaya çıktı." dedi.

CİHAN