Vurulan hamile kadın öldü, bebeği ameliyatla kurtarıldı

8 aylık hamile kadın, sevgilisi tarafından silahla vuruldu. Kadın ölürken, karnındaki bebek ameliyatla doğdu

İstanbul Ümraniye'de 8 aylık hamile bir kadın, yasak ilişki yaşadığı sevgilisi tarafından sokak ortasında silahla vuruldu. Hastaneye kaldırılan kadın ölürken, karnındaki bebek ameliyatla dünyaya getirildi.
Olay, Ümraniye Fevzi Çakmak Mahallesi Eşref Bitlis Caddesi üzerinde meydana geldi. İddiaya göre; evli olduğu öğrenilen Yeliz Karahasanoğlu (32) ile yasak ilişki yaşadığı M.S.G. sokak ortasında tartışmaya başladı. Tartışmanın büyümesinin ardından silahını çeken M.S.G., 8 aylık hamile Karahasanoğlu'nu biri kafasından olmak üzere iki kurşunla yaraladı. Genç kadın kanlar içinde yere yığılırken, M.S.G. yaya olarak kaçtı.
Vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine gelen ambulansla Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan Yeliz Karahasanoğlu, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Genç kadının karnındaki bebeği ise, ameliyatla dünyaya getirildi. Kız bebek, hastanenin yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alındı.
Görgü şahitleri, "Kadın adamı marketten çıkardı. Dövmeye başladı. Kadın hamileydi. Sonra kadını vurdu ve kaçtı" diye konuştu. Olayla ilgili soruşturma başlatan polis, kaçan M.S.G'yi arıyor.
Ümraniye'de 8 aylık hamile sevgilisini sokak ortasında öldürdükten sonra kaçan M.S.G., polise teslim oldu. Cinayetin ardından yaya olarak kaçan M.S.G., olaydan kısa bir süre sonra polise teslim oldu. Zanlı, ifadesi alınmak üzere Gayrettepe'deki Asayiş Şube Müdürlüğü'ne getirildiği sırada basın mensuplarının sorularını yanıtsız bıraktı.
(hürriyet)